Олена Зеленська взяла участь у заході, присвяченому обізнаності про ментальне здоров’я
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у заході з нагоди місячника обізнаності про ментальне здоров’я «Осмислення. Цінності та історії стійкості».
Дружина Президента зазначила, що українська стійкість уже стала феноменом у світі. Однак про неї треба дбати. За даними МОЗ, нині 77% українців відчувають симптоми стресу та сильної знервованості. Серед емоцій переважають утома (46%) та напруженість (44%).
Усі ці показники свідчать про великий травматичний досвід, що вже впливає на фізичне здоров’я українців. Згідно з даними Національної служби здоров’я України, кількість пацієнтів із діабетом зросла на понад 20%, з інфарктами – на понад 16%, з інсультами – на більш як 10%.
«Стійкість не можна вколоти, як вакцину, або видати всім, як пігулку. Але хороша новина в тому (це кажуть фахівці), що стійкість можна розвинути. Підтримувати, «прокачувати». Її можна тренувати. Якщо, звісно, сама людина цього хоче. Бо стійкість – це ще й про вибір», – сказала Олена Зеленська.
Перша леді нагадала: для підтримки суспільної стійкості в країні діє програма ментального здоров’я «Ти як?». Вона покликана надавати психологічну допомогу та поширювати знання про неї в суспільстві.
Під час першої панелі «Цінності стійкості» пошук коріння української стійкості, його осмислення у різних вимірах минулого та сьогодення обговорювали відомі дослідники та діячі Андрій Зелінський, Наталія Кривда, Євген Глібовицький.
Також у межах заходу Олена Зеленська була модераторкою панелі «Історії стійкості», присвяченої особистій стійкості українців. Її героями стали психологиня ГУ ДСНС у Запорізькій області Альона Ахкозова, фельдшерка з медицини невідкладних станів із Дніпропетровщини Наталія Ванюхіна, вчителька, яка проводить дистанційні уроки з підвалу будинку на Сумщині, Олена Влезько, та директорка Рубіжанського центру краєзнавства Олена Хмельницька.
«Я вперше виступила модераторкою, говорячи про стійкість із цими надзвичайними гостями. Зауважу: кожна історія зовсім не про «залізних людей». Якраз навпаки – про те, як зовсім не залізні люди, розуміючи себе та інших, не дають зламати себе обставинам. Разом ми виводили формулу стійкості. Її складові – взаємодопомога, взаємодія, улюблена робота, яка дає користь іншим, і любов до ближніх. Дуже хочу, щоб ці історії надихнули тих, кому цього не вистачає», – резюмувала перша леді.
Захід організував Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»). Участь у ньому також узяли голови ОВА, громадські та культурні діячі, науковці, психологи.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12