Зроблено в Україні: 5 грудня – останній день подачі заявок на компенсацію за придбання сільгосп обладнання

5 грудня – останній день подачі заявок на компенсацію за придбання обладнанняМіністерство економіки нагадує про графік впровадження двох програм державної підтримки бізнесу в межах ініціативи «Зроблено в Україні». 5 грудня завершується прийом заявок на компенсації за придбану вітчизняну техніку в межах бюджету 2024 року.

Із 1 січня 2025 року, після набрання чинності закону про державний бюджет, яким передбачено фінансування у розмірі 1 млрд грн на рік для кожної програми, банки продовжать прийом заявок на компенсації.

Доступні програми компенсації для аграріїв. Це 25% від вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва (без ПДВ). Програма охоплює 11 878 одиниць техніки від 138 українських підприємств. На програму в 2024 році виділено 900,2 млн грн, з яких вже виплачено 645 млн грн компенсацій.

Для підприємців усіх галузей – 15% від вартості енергетичного, будівельного, колісного та спеціального обладнання українського виробництва. Перелік охоплює майже 140 видів техніки та обладнання. Компенсація доступна через 16 уповноважених банків. На програму у 2024 році виділено 1 млрд грн.

Як отримати компенсацію?

Придбайте необхідну техніку через один з уповноважених банків. Подайте заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі. Після схвалення заявки кошти надійдуть на ваш рахунок.

– Програми компенсації в межах політики «Зроблено в Україні» – це подвійна інвестиція в українську економіку. З одного боку, ми допомагаємо бізнесу модернізувати виробництво, з іншого – стимулюємо розвиток українського машинобудування. Уряд вже заклав кошти на подальшу реалізацію програм у 2025 році – на компенсацію вартості сільгосптехніки буде виділено 1 млрд грн, і ще 1 млрд грн на компенсацію вартості іншої української техніки та обладнання, – наголосив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

Для виробників, щоб включити свою продукцію до програми, необхідно подати електронну заявку до Мінекономіки з інформацією про ступінь локалізації виробництва, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.

Детальні умови програм та перелік необхідних документів доступні на сайті Мінекономіки.

За інформацією Міністерства економіки України

Стрічка новин