ВІЛ – це не вирок: в ОДА відбулось засідання ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

Питання організації тестування на ВІЛ у закладах охорони здоров’я області обговорили під час засідання ради Черкаської ОДА з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. Сьогодні відбулось перше засідання в оновленому складі під головуванням очільниці ради – заступниці голови ОДА Лариси Кошової. Тут узгодили та затвердили організаційні питання подальшої роботи. Водночас Лариса Миколаївна звернулась до представників ради з проханням активізуватись, оскільки від ухвалених рішень залежить в цілому ситуація щодо лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз, попередження захворювань.

За словами директорки Черкаського обласного центру громадського здоров’я Ірини Білоус, кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на пізніх клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо.

– Статистичні дані щодо ВІЛ/СНІД – це не просто цифри, зауважує пані Ірина. – Це реальні люди, їхні сім’ї, життя. Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Особи, які живуть з вірусом імонодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно виявити хворобу та розпочати антиретровірусне лікування.

Вчасне тестування може змінити цю статистику, наголошує керівниця Центру.

Варто зазначити, що процедура тестування — абсолютно безкоштовна і швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ можна дізнатися вже через 15 хвилин.

Під час зібрання затвердили також склад обласної експертної групи з питань туберкульозу, зокрема стосовно бар’єрів та порушень прав пацієнтів.

НАГАДАЄМО!

Пройти тестування на ВІЛ можна:

        у КНП “Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» за адресою: вул. Нечуя-Левицького, 22 (пн.-пт: з 8.00 до 16.00);

        В БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ”, вулиця Рєпіна 12/1 (пн.-пт: з 10.00 до 18.00);

        у свого сімейного лікаря;

        у кабінеті “Довіра”;

        у будь-якому закладі охорони здоров’я Черкаської області (центрах первинної медико-санітарної допомоги, лікарнях, обласних установах).

Стрічка новин