Важливою є відповідальність кожного з нас, – Дмитро Ляшов про боротьбу з COVID-19
Боротьба з коронавірусом насамперед починається не на первинній чи вторинній ланці системи охорони здоров’я. Багато залежить саме від відповідальності кожного з нас – щодо дотримання правил у карантинний період. Про це сказав на брифінгу в ОДА перший заступник очільника області Дмитро Ляшов. Сьогодні під час спілкування з журналістами він окреслив ситуацію з поширенням коронавірусу на території області, захворювання за останню добу. Спільно з фахівцями Держпродспоживслужби в області та Нацполіції повідомили журналістів про результати перевірок дотримання санітарних норм на об’єктах області в карантинний період.
Так, на сьогодні в регіоні – 1200 випадків захворювання коронавірусом. За останню добу додалося 25 нових лабораторно підтверджених випадків:
9 – м. Черкаси;
1 – Городищенський р-н;
1 – Звенигородський р-н;
7–К.-Шевченківський р-н;
1 – Лисянський р-н;
1 – Маньківський р-н;
1 – Смілянський р-н;
1 – Тальнівський р-н;
1 – Уманський р-н;
1 – Черкаський р-н.
Як повідомили з закладах охорони здоров’я області, понад 200 осіб наразі лікуються: 44 – на стаціонарному лікуванні, 170 – на амбулаторному – під наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції.
18 осіб подолали хворобу за останню добу. Загалом таких на Черкащині вже 950. На жаль, маємо 36 летальних випадків.
Пан Дмитро зазначив, що Черкащина наразі перебуває в безпечній «зеленій» зоні. Про це свідчать останні показники для послаблення протиепідемічних заходів:
- завантаженість ліжок у медзакладах (20% за сотанні 5 днів);
- середня кількість тестувань (53,7 на 100 тис. населення);
- показник захворюваності, нові випадки (18,2 на 100 тис. населення за останні 14 діб).
На сьогодні заповненість ліжок в обласних закладах охорони здоров’я, визначених в області для госпіталізації хворих із підтвердженим випадком COVID-19, сягає 20,4%. Також на Черкащині провели в цілому 56 352 ПЛР-тестувань. За останню добу – 780.
– Дотримання норм безпеки, зокрема правил особистої гігієни, маскового режиму, дезінфекції рук, дистанції в 1,5-2 метри, допоможуть в боротьбі з поширенням коронавірусу, – сказав Дмитро Ляшов. – Ця боротьба починається з кожного з нас, від нашої з вами відповідальності. Від цього залежить і те, як ми долатимемо в подальшому недуг. Загалом у регіоні від початку карантину вжили необхідні обмежувальні заходи, які убезпечили нас від стрімкого зростання захворювання. Утім останніми днями спостерігаємо збільшення кількості хворих. Це пов’язано з багатьма чинниками. Ймовірно один із них – послаблення карантинних заходів, недотримання протиепідемічних правил у громадських місцях. Тому в межах рішення регіональної комісії з ТЕБ та НС ми надали відповідні доручення профільним службам області щодо контролю роботи підприємств у час карантину. На сьогодні вони чітко прописані, не потребують від підприємств значних фінансових потреб. Йдеться, здебільшого, про організацію роботи та поведінку працівників і відвідувачів.
Водночас начальник Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Папач зазначив, що з початку впровадження карантинних заходів в області провели близько тисячі перевірок, моніторингових обстежень соціально значущих об’єктів. Це: дошкільні навчальні, лікувально-профілактичні заклади, продовольчої, непродовольчої торгівлі, громадського харчування, агропродовольчі ринки, об’єкти водопостачання та водовідведення тощо:
– Порушення вимог санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявили в 31 % випадків. Це – 3107 об’єктів. Найбільш характерними з них є недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією та ін.
Додамо також, за результатами перевірок склали понад 400 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, винесли до 4 сотень постанов про накладання штрафів, керівникам суб’єктів господарювання направили майже 3,5 тис. приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень.
📌Наступного тижня, із 17 серпня, починає діяти нове епідемічне зонування щодо поширення коронавірусу.Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.☑️Якщо показник інфікування перевищений, то район/місто переводитимуть на новий рівень епідемічної небезпеки. Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівнів переглядатимуть не раніше 1️⃣4️⃣ діб.🟢Наразі Черкащина перебуває в найбезпечнішій “зеленій” зоні. Однак ситуація може змінюватися. І варто розуміти, що її покращення залежить від нас самих❗️ Тому вкотре закликаю не нехтувати карантинними вимогами, користуватися засобами захисту, берегти себе та своїх близьких! 📎Про нові критеріїВідтепер рівень загрози визначатимуть за 3️⃣ показниками (раніше було 4️⃣): заповненість ліжок у медзакладах, кількість тестувань та показник захворюваності в регіонах. Останній об’єднав два показники: коефіцієнт виявлення та показник динаміки зростання випадків інфікування. 1 – заповненість ліжок (якщо в медичних закладах впродовж 5 днів заповненість ліжок перевищує 50%, це розглядається, як перехід до іншої зони). 2 – рівень тестувань (середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА має бути не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів). 3 – рівень захворюваності в регіоні (базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів).І хоч рівень охоплення тестуванням людей достатньо високий, порівняно з іншими областями в країні, він сягає майже 60 на 100 тис.населення, утім кількість виявлених позитивних випадків інфікування коронавірусом щодня – значна – у середньому до 20 осіб. Тому послаблювати карантинні обмеження на Черкащині не можемо! 📎Ситуація з інфікуванням на Черкащині На сьогодні в області фіксують 1092 випадки інфікування COVID-19. Фахівці обласного лабораторного центру провели за останню добу 859 обстежень зразків. У результаті виявили 25 нових випадків:м. Черкаси-7; м. Сміла – 7; Черкаський район – 6; Драбівський район – 2; Жашківський р-н – 1; Тальнівський район – 2.38 хворих лікується наразі стаціонарно, 125 – під амбулаторним наглядом лікарів в умовах самоізоляції. Динаміка одужань – досить непогана – 893 черкащанини вже подолали хворобу. Лише 10 – за останню добу. Водночас 36 осіб в області, на жаль, померли – здебільшого від ускладнень, спричинених вірусом. 📎Щодо випадків захворювання в Черкаській ОДА та обласній радіНаразі стан хворих – стабільний. Коло контактних осіб встановлене. Нині їх обстежують. ❗️Звертаюсь до жителів області: зберігайте спокій та дотримуйтесь карантинних обмежень, елементарних правил гігієни. Це убезпечить Вас та Ваші родини.Будьте здорові й бережіть себе!
Опубліковано Роман Боднар Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10