Пацієнти із нецукровим діабетом можуть отримати ліки в аптеках безоплатно
З 1 жовтня Національна служба здоров’я України розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”. Зокрема, новим окремим напрямом – ліки для пацієнтів із нецукровим діабетом.
Це Десмопресин у вигляді таблеток та спрею. Побачити, які саме торгівельні назви включені до програми, можна буде після затвердження нового Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Новий Реєстр набере чинності 1 жовтня.
Планується включення 5 торгових найменуваннь для лікування нецукрового діабету. Ці ліки пацієнти із нецукровим діабетом зможуть з 1 жовтня отримати безоплатно в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з Національною службою здоров’я. Вартість препарату аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.
Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Перший рецепт зможе виписати виключно ендокринолог. За наступними рецептами пацієнт зможе звернутися до свого сімейного лікаря.
Пацієнту з нецукровим діабетом потрібно відвідати ендокринолога. Це необхідно, щоб лікар встановив діагноз, зробив первинні призначення на ліки та медичні послуги та створив індивідуальний план лікування. Цей план лікування необхідно внести в електронну систему охорони здоров’я. Саме на основі цього індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на Десмопресин.
Індивідуальний план лікування пацієнта складає виключно ендокринолог, який приймає пацієнта амбулаторно. Після того, як ендокринолог визначив тактику лікування, склав план лікування та виписав перший електронний рецепт, пацієнт із нецукровим діабетом може самостійно прийняти рішення:
Чи продовжувати супровід та лікування під наглядом лікуючого лікаря-ендокринолога?
Чи перейти на час дії призначень у індивідуальному плані лікування під нагляд сімейного лікаря, терапевта чи педіатра?
Те, що сімейний лікар здійснюватиме динамічне спостереження за пацієнтом із нецукровим діабетом на основі первинних призначень ендокринолога, значно полегшує доступ пацієнта до необхідного лікування. Але тим, хто досі не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно нарешті укласти декларацію.
Знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію, допоможе дашборд.
Обрати ендокринолога можна в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Для первинної консультації у ендокринолога потрібно електронне направлення сімейного лікаря. Для пацієнтів із встановленими хронічними захворюваннями звернення до свого лікуючого лікаря можливе без направлення.
З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації ліків для нецукрового діабету. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.
За інформацією НСЗУ
-
14:26ЧАС ПОВЕРТАТИ СВОЄ: черкащан запрошують до «Гвардії наступу»
https://youtu.be/EXdPFBdEA28 Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї землі. Аби підсилити сили оборони, на Черкащині та по всій країні стартувала національна кампанія «Гвардія наступу». Про…
14:26 -
14:18Синоптики прогнозують поступове зниження температури
Проходження над Черкащиною атмосферного фронту зумовить чергову порцію опадів у вигляді мокрого снігу та снігу. За фронтом вітри змінять свій напрямок на північно-західний і розпочнеться…
14:18 -
11:28Про стан енергосистеми в Україні
Споживання електроенергії: дефіцит в енергосистемі майже не змінився від учора та є суттєвим. Дефіцит: Два блоки на теплових електростанціях підключено в роботу, натомість один виведено…
11:28 -
09:51Новий серіал для держслужбовців — «Вебдоступність»
На платформі Дія.Цифрова освіта з’явився новий серіал для держслужбовців — «Вебдоступність». Про це інформують в Мінцифри України. Кожен вебсайт та мобільний застосунок має бути доступним…
09:51 -
09:32Разом робимо важливе: благодійники Черкащини продовжують підтримувати українських військових
Чергові вантажі підтримки та медичне автопідсилення вже відправили захисникам та захисницям, які нині виборюють перемогу Україні. Необхідні речі, зокрема комплекти одягу, передали теробороні, а «укомплектований»…
09:32 -
09:16Насильство за ознакою статі не можна толерувати: куди звертатися і що робити, якщо ви стали жертвою чи свідком
Випадок у Києві, коли група молодих осіб запрошувала дівчат, жінок на вечірки та, доводячи їх до непритомного стану, вчиняла проти них сексуальні діяння, сколихнув суспільство.…
09:16 -
09:07Олена Зеленська: Кожна українська дитина має виховуватися в сім’ї
Перша леді Олена Зеленська обговорила з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка перебуває в Україні з візитом, тему подолання сирітства та впровадження сімейних…
09:07 -
08:57Україна та ЄС уклали дві угоди за підсумками спільних консультацій
Українська сторона продовжує впровадження євроінтеграційних реформ задля забезпечення максимально швидкого руху до членства в ЄС. Зусилля України були позитивно оцінені представниками Єврокомісії. Про це зазначив…
08:57 -
08:47Загальні бойові втрати противника станом на 03 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 03 лютого 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 129870 (+840) осіб ліквідовано…
08:47 -
08:41Звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/VpKs2ok7Ku0 Бажаю здоров’я, шановні українці! Сьогодні протягом дня не бракувало заяв і коментарів, не було дефіциту новин, особливо в дипломатичній площині. Тому сьогоднішній звіт – недовгий.…
08:41 -
16:35Подальша інтеграція України та ЄС – це зміцнення загальноєвропейських можливостей захищати життя – Глава держави
https://youtu.be/e8yMrQEFEYE Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка перебуває в нашій країні з візитом. Як зазначив Глава…
16:35 -
16:28«Це не просто цифри, це врятовані життя», – Ігор Табурець про розвиток трансплантології на Черкащині
118 трансплантацій стовбурових клітин кісткового мозку, 21 – нирок, а також 3 трансплантації серця. За кожною цифрою – врятоване життя. Історія, яка бере свій початок…
16:28