На брифінгу розповіли про ситуацію із захворюваністю на вірусні гепатити в області
Як вберегтись від гепатитів. Шляхи їхньої передачі й профілактика захворювання. Про це йшлося сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ольга Мізінова, наразі епідситуація з вірусних гепатитів у регіоні нестійка.
– Загалом захворюваність у цілому зросла на понад 30%, – додала вона. – Із початку року маємо зареєстрованих 175 випадків. Зокрема, це вірусні гепатити А, В, С.
За словами завідувача приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні Богдана Тищука, на сьогодні в обласному реєстрі хворих на хронічні вірусні гепатити В і С перебувають понад 2 тисячі осіб. Із них 35 – діти.
– Під динамічним спостереженням амбулаторного лікування маємо загалом 1010 осіб, – додав він. – Зокрема, три дитини. 315 пацієнтів продовжують лікування.
Богдан Тищук також розповів про алгоритм дій при виявленні підозри чи підтвердження захворювання.
– При підозрі на вірусний гепатит чи отриманні позитивного результату швидкого тесту необхідно звернутися до сімейного лікаря, – зауважив він. – Далі – отримати направлення на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Також можна самостійно звернутися до приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні. Зробити тестування можна, зокрема, на базі медзакладу.
Принагідно черкащанам нагадали, як відбувається інфікування на гепатит та як запобігти недузі.
Зокрема, віруси гепатиту А та Е передаються, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, забруднені фекаліями інфікованої. Щоб уникнути інфікування, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, споживати термічно оброблену їжу, не вживати воду з відкритих джерел тощо. Найкращою профілактикою гепатиту А є вакцинація. Для забезпечення тривалого захисту впродовж 5-8 років потрібні дві дози вакцини. Але ця вакцина не входить до переліку обов’язкових, які забезпечуються державою.
Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається через контакт слизових оболонок або пошкодженої шкіри з рідинами організму інфікованої людини. Головний спосіб профілактики вірусного гепатиту В – вакцинація. Відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, усі діти мають отримати цю вакцину в першу добу після народження. Наступні дві дози – у 2 і 6 місяців. Безкоштовну вакцинацію дітей від гепатиту в Україні запровадили у 2002 році. Також вакцинація від гепатиту В захищає людину і від вірусного гепатиту D, оскільки він розвивається тільки у пацієнтів із вірусним гепатитом В. Вакцини проти вірусного гепатиту С не існує.
До профілактичних заходів належить тестування. Скринінг і діагностика на вірусні гепатити передбачені програмою медичних гарантій. Лікарні забезпечені експрес-тестами, кожен пацієнт має можливість зробити тест.
Докладніше у відео:
-
09:38Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 січня
Під час останніх тривог у межах Черкащини знищено 8 ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. По ворожих повітряних цілях працювали сили та…
09:38 -
09:59Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 11 січня
Ніч в області минула з тривогами. У межах території в цей час знищено 9 ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. -…
09:59 -
17:11Діалог влади та бізнесу: в ОВА обговорили порядок бронювання працівників
Особливості порядку бронювання працівників з урахуванням змін у законодавстві обговорили під час чергової зустрічі представників влади та підприємців у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».…
17:11 -
15:18У Дії додали фото і відео порушення до штрафів автофіксації
Раніше штрафи надходили лише з текстовими деталями, з зазначенням порушення, часу та місця. Тепер у застосунок Дія додали ще й фото та відео. Оплатити штрафи…
15:18 -
14:54Грунтовно та за методологією: на Черкащині осучаснюють предмет «Захист України»
Класифікація, можливості, історія виникнення та опанування на практиці. Школярі Черкащини вивчатимуть безпілотні літальні системи в межах предмету «Захист України». Допомогатиме в цьому навчальний альбом «Безпілотні…
14:54 -
14:14Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічнів закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують моніторити на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 03 січня…
14:14 -
11:39На вихідні синоптики обіцяють невеликі морози та опади
Атмосферні фронти затримаються на Черкащині, тому вночі 11 січня очікується помірний мокрий сніг та дощ. Вдень синоптична ситуація стабілізується, опади припиняться. Про це повідомляється в…
11:39 -
11:09Майже 47 млрд грн отримали 8 750 агрогосподарств за програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2024 році
Протягом 2024 року 13 088 агрогосподарств отримали майже 104,5 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 8…
11:09 -
10:57Мінфін у 2024 році забезпечив перерахування з держбюджету 193,3 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів
У грудні 2024 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 20,8 млрд грн, що становить 95,5 % передбачених…
10:57 -
10:21Укрпошта розпочинає 2025 рік з поштової марки «I’m Fine:)»
Укрпошта презентує першу поштову марку 2025 року, створену на основі художньої інсталяції «I’m Fine», яка була представлена на культовому Burning Man у США влітку 2024…
10:21 -
09:30Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 10 січня
Чотири ворожих БпЛА знищили в небі над Черкащиною. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Звернень до екстрених служб щодо травмованих чи пошкодження майна не…
09:30 -
09:26Де знайти інформацію про об’єкти приватизації
Щоб стати успішним учасником приватизаційного онлайн-аукціону, потрібно спершу зібрати якомога більше даних про об’єкт. В Україні існує кілька ключових джерел, де можна знайти детальну інформацію…
09:26