До 2030 року в Україні хочуть пролікувати 90% осіб з гепатитом С
В Україні 5% населення інфіковано вірусом гепатиту С та 1,5% – вірусом гепатиту В. На виконання цілей Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам визначено, що до 2030 року 90% осіб, які живуть з вірусними гепатитами В та С будуть протестовані та знатимуть про свій статус.
50 та 90% осіб з хронічним гепатитом С мають бути проліковані до 2025 та 2030 року відповідно. Щодо гепатиту В, то до 2025 року необхідно охопити лікуванням 20% осіб, а до 2030 року – 40% осіб.
Наразі за кошти Державного бюджету здійснюється закупівля лікарських засобів для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами С і В. Централізовано закуплені лікарські засоби розподіляються на регіони відповідно до поданої потреби.
Тестування на вірусні гепатити із використанням швидких тестів входить до переліку послуг, що надаються сімейними лікарями.
З метою впровадження кращих підходів до діагностики та лікування наказами Міністерства охорони здоров’я України затверджено Стандарти медичної допомоги «Вірусний гепатит C у дорослих», «Вірусний гепатит C у дітей», «Вірусний гепатит В у дорослих», «Вірусний гепатит В у дітей». Ними передбачені спрощені алгоритми скринінгу, діагностики та моніторингу лікування гепатитів, забезпечується раннє виявлення пацієнтів, зменшення кількість втрачених з-під нагляду пацієнтів та негайний початок лікування.
Згідно з проведеним аналізом стану виконання цілей державної Стратегії, проаналізували поточні темпи набору пацієнтів на лікування та прогнозовані ризики пов’язані із невикористанням лікарських засобів, закуплених централізовано. За результатами даних, наданих від регіонів, протягом 2020 року від гепатиту С пролікували 8 565 осіб. За перший квартал цього року – 3 296 осіб.
Такі темпи набору пацієнтів на лікування є вкрай низькими та не дозволять виконати цілі Стратегії. Дев’ять регіонів повідомили про наявність 10 118 курсів препаратів для лікування ВГС, що прогнозовано не будуть використані до закінчення термінів придатності. В окремих регіонах спостерігається недостатність лікарських засобів для забезпечення доступу всіх осіб, які цього потребують, до лікування.
Додамо, станом на 01 січня 2021 року під медичним наглядом з вірусним гепатитом С перебуває 92 591 особа, а отже лікуванням охоплено лише незначну частку пацієнтів.
-
15:30У Ватикані Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу
Президент України Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями…
15:30 -
15:18Пільгові кредити, гранти, стимулювання попиту – прем’єр-міністр озвучив переваги програми політики «Зроблено в Україні»
Держава допомагає українським виробникам, інвестує кошти в їхню підтримку, оскільки такі інвестиції примножуються та повертаються назад — у вигляді податків, нових робочих місць, нових технологій,…
15:18 -
14:16Пряма комунікація: Наталія Кравченко зустрілася з керівниками громад Черкаського району
Розширення мережі ветеранських просторів. Підтримка внутрішньо переміщених людей. Дієвий та якісний медичний супровід громадян. Ці та інші питання розглянули на розширеній нараді під головуванням першої…
14:16 -
14:00На Черкащині зустріли черговий евакуаційний потяг
Уночі на Черкащині зустріли ще один евакуаційний потяг із Донеччини. Уже другий на тижні. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Як він розповів, цього…
14:00 -
12:23З початку року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
Йдеться про понад 8 тисяч роботодавців, які взяли на роботу 11 300 внутрішніх переселенців. Наразі за кожного працевлаштованого з-поміж ВПО, який набув цей статус після…
12:23 -
12:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі продовжують відслідковувати в області
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 3 по 11 жовтня…
12:17 -
12:12До уваги бюджетних установ: змінено порядок інформування про укладений договір
Бюджетні установи, що беруть участь у Національній програмі інформатизації, зобов'язані повідомляти про укладені договори щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, вартістю менше 500 тис. грн.…
12:12 -
12:09Ігор Табурець про ситуацію в області на 11 жовтня
Дев'ять із половиною годин поспіль Черкащина була на тривозі. Зокрема, через ворожі БпЛА, що рухалися з різних напрямків і змінювали маршрути. Про це повідомив начальник…
12:09 -
11:58Черкаській екстренці передали автопідсилення
Новий автомобіль поповнив автопарк екстреної медичної допомоги Черкащини. «Швидка» типу «С» на базі Ford Transit має все необхідне медичне устаткування. Вона готова одразу стати до…
11:58 -
11:46Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки…
11:46 -
10:47Цифровізація медичної галузі: які цифрові послуги вже доступні для українців
Електронна система охорони здоров'я – це найбільша ІТ-система в Україні, яка зберігає інформацію про здоров'я 35 млн людей. Вона є основою цифрової трансформації медицини. Які…
10:47 -
10:22У фокусі уваги влади — підтримка родин зниклих безвісти
В Офісі Президента України відбулася зустріч із родинами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника ОПУ Ірини Верещук. На запитання…
10:22