За 2020 рік музеї Черкащини відвідало майже пів мільйона людей

А ви знали, скільки музеїв працює на Черкащині? Скільки ми маємо експонатів та як поповнилася державна частина Музейного фонду України у 2020 році? В Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА розповіли про це та трохи більше.

Мережа музейних закладів Черкащини складає: 61 музей, з яких – 2 сектори, 26 відділів та 3 філії

Кількість зібраних експонатів, що поповнили державну частину Музейного фонду України, складає 12969 одиниць.

Загальна чисельність музейного фонду області нараховує 585176 предметів.

Науково-допоміжний музейний фонд області складає 149031 предмет.

Музейні заклади області відвідали 481 300 осіб.

У 2020 році наукові співробітники музейних закладів провели 11554 екскурсії.

На території області функціонують 302 музеї та музейні кімнати  на громадських засадах.

До сфери Міністерство культури та інформаційної політики України в Черкаській області віднесено 125 музейних закладів (з них музеїв – 74, музейних кімнат – 51).

Інші – 178 – до Міністерство освіти і науки України, облік яких, відповідно, проводить обласна станція „Юних туристів“.

Мережа музейних закладів, що перебувають у віданні підприємств, установ та організацій, де зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, складає 31 музей.

Інформація на 1 січня 2021 року від Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА