4 культурні об’єкти з Канівщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»
4 об’єкти культурних пам’яток з Шевченківського національного заповідника зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
- Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік рішенням Черк. обл.ради нар. депут. № 76 від 19.04.1990 державний реєстраційний № 89
Приміщення музею Шевченка будовали в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. Серед найбільших проблем будівлі – неякісно виконана гідроізоляція в цокольній частині музею Тараса Шевченка. В приміщеннях виставкових залів № 1 та № 2, приміщенні кав’ярні, підземних технологічних приміщеннях теплопункту та холодильних машин інтенсивно проникають поверхневі води через стелю та стіни, тому відшаровується штукатурне покриття, накопичується вода на підлозі.
Роботи: влаштування гідроізоляції підземних споруд будинку музею, капітальний ремонт та реставрація піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів); оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років; заміна сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет; відновлення художніх розписів в експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях.
- Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»
Пам’ятка історії та монументального мистецтва національного значення. Внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Ох. №230013-Н); з 1989 року перебуває у попередньому списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, об’єкт історико-культурного призначення; державна власність.
Часткове просідання ґрунтів курганної частини, відокремлення їх від бордюрного каменю верхнього та нижнього майданчиків. Особливо ці процеси поглибилися після проведених ремонтно-реставраційних робіт.
Роботи: виготовлення науково-проєктної документації; дослідження неінвазивними (неруйнівними) методами параметрів надмогильного кургану та його внутрішньої частини (цегляного склепу поета), встановлення природи пошкоджень; ремонтно-реставраційні, науково-дослідні роботи з метою попередження подальшої руйнації та запобігання деформаційних процесів пам’ятки.
- Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»
Відповідно до рішення Черкаського облвиконкому від 27.12.1991 № 270 будівля є пам’яткою історії місцевого значення.
Будівля, в якій 1784р. розміщувалось базиліанське училище. Наразі це будинок музею народного декоративного мистецтва. Внаслідок непродуманої сучасної добудови з усіх чотирьох сторін будівлі пішли тріщини.
Роботи: капітальний ремонту підземних приміщень, внутрішні опоряджувальні роботи, влаштування гідроізоляції, відведення поверхневої води та благоустрій прилеглої території; ремонт підвальних приміщень, протиаварійні заходи прибудов протипожежних сходів на бокових фасадах (тріщини по стінах, вивали цегляного мурування, корозія металу); ремонт дерев’яних конструкцій даху та вікон мансарди, фондових приміщень.
- Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898р.»
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури і туризму України №45 від 20.01.2012, державний реєстраційний № 4535-чк.
Будівля, в якій у 1898 р. розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. Наразі тут історичний музей Шевченківського національного заповідника. Цінність будівлі полягає в тому, що вона збереглася в автентичному вигляді, тобто не зазнала кардинальних змін і перебудов (надбудов).
Роботи: ремонтно-реставраційні роботи та пристосування під музей: перепланування, зміцнення фундаментів і перекриттів, влаштування гідроізоляції, заміни віконних та дверних блоків, підлоги, влаштування нової покрівлі, санації стін та стелі в місцях, уражених грибком, встановлення інженерного обладнання – вентиляції, опалення, освітлення, створення умов для прийому відвідувачів, у тім числі і з особливими потребами.
-
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24 -
14:04Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на чергову онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Цього разу обговорюватимуть тему ліцензування,…
14:04 -
11:56Доступні кредити 5-7-9%: За тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити
За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити. Загальна сума становить 2,2 млрд грн, зокрема…
11:56 -
11:01єВідновлення: Більше 115 тис. родин скористалися програмою
За час дії урядової програми єВідновлення нею скористалися більше 115 тис. українських родин, отримавши кошти на відновлення пошкоджених домівок або придбання нового житла за…
11:01 -
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20 -
09:50Сильна спека: синоптики про погоду в області
На Черкащині 8 липня синоптики прогнозують суху та спекотну погоду. Температура повітря прогріється до +37 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38