Відсутність капітального ремонту може призвести до фатальних наслідків, – Олександр Скічко про Тясминську дамбу

Під час засідання комісії ТЕБ та НС в Черкаській ОДА обговорили технічний стан Тясминської дамби. Днями голова Черкаської ОДА Олександр Скічко в ході робочого візиту до Чигиринського району на прохання місцевих жителів оглянув проблемну ділянку. За його словами, питання варто розглядати концептуально у двох аспектах: ремонт дорожнього покриття  захисної дамби та безпека експлуатації гідротехнічних споруд. 

– Дорогою з Чигирина заїхав до Тясминської дамби. Незаплановано. Там – уже роками серйозна проблема з дорогою в напрямі Канів–Чигирин–Кременчук. Місцеві жителі терплять великі незручності. Фури катастрофічно зруйнували покриття. Відсутність капітального ремонту може призвести до фатальних наслідків, – говорить голова ОДА. 

За словами начальника Черкаського управління захисних масивів Дніпровських водосховищ Олександра Бовсуновського, Тясминській захисній дамбі вже майже півстоліття. Проте за час експлуатації ані капітальний ремонт, ані реконструкція не проводились. А ямковий ремонт автодороги, яка проходить через дамбу, робили ще за радянських часів.

Дамба відділяє Кременчуцьке водосховище від річки Тясмин і прибережних сіл, споруда є частиною дороги регіонального значення Р-10 Канів–Чигирин–Кременчук. Вона входить до комплексу захисних споруд масиву «Захист долини р. Тясмин». Потужність Тясминської насосної станції, що є найбільшою на Дніпровському каскаді водосховищ, становить 11,8 тис. Довжина Тясминської дамби – 1,9 км. 

У зв’язку з аварійним станом комплексу Тясминської захисної дамби рух великовагового транспорту заборонений, що значно зменшує навантаження на гідротехнічні споруди. Разом із тим, це призвело до загострення соціальної напруги серед жителів тих населених пунктів, яким доводиться об’їжджати іншим маршрутом із дороги державного значення. 

Вібрації від вантажного транспорту призводять до руйнації та просідання приватних будинків жителів м. Чигирин, сіл Стецівка та Галаганівка. 

За результатами обстеження гідротехнічних споруд захисної дамби подальша експлуатація мостової частини  можлива тільки після виконання капітального ремонту. У ході наради наголосили на необхідності проведення підводного обстеження споруд та актуалізації схеми об’їзного маршруту. 

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко анонсував проведення наради спільно з керівником Служби автомобільних доріг, під час якої розглянуть детально варіанти вирішення проблеми: 

– Як мені вчора сказали місцеві, на цю ділянку приїздили всі голови ОДА. Але, як бачимо, жодних змін не відбулося. Уже наступного тижня проведемо нараду з керівництвом Служби автомобільних доріг та предметно обговоримо можливі варіанти. 

Стрічка новин