У Степанецькій ТГ запустили «річкоочисний» проєкт

Розчищення Росави розпочали у Степанецькій громаді. Ця річка протікає через більшість її сіл. Розпочнуть з семи кілометрів, відзначає голова ОДА Одександр Скічко.

Очищатимуть та поглиблюватимуть річку на 2,5 – 3 метри. Для цього громада придбала спеціальне обладнання. Цьогоріч за проєктом на це спрямують 3,2 млн грн.

– Коли є ініціатива на місцях – знаходиться і ресурс, – відзначає голова облдержадміністрації Олександр Скічко. – Цей проєкт внесено до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021 – 2027 роки. Його кошторис – майже 20 млн грн. Плануємо залучати кошти з державного та місцевого бюджетів, а також інших джерел. Зокрема, допомагає Благодійний фонд “МХП-Громаді”. Загалом проєкт розрахований на 3-5 років, але пляжувати на берегах Росави місцеві жителі зможуть уже наступного сезону.

Механік земснаряду Володимир Демченко каже, що річку не чистили 20 років. Раніше тут відпочивали жителі села, нині ж її замулило. Після проведення робіт тут зможуть купатися всі охочі