У пошуках альтернативи: на Черкащині шукають шлях посилення енергетичної стійкості

Сонячна, вітрова, біогазова. Переймати досвід та впроваджувати найкращі практики. Начальник ОВА Ігор Табурець зустрівся із представниками провідних компаній, які роками працюють із природними джерелами енергії.  

Через обстріли з початку року енергосистема України втратила до половини своєї генерації. Частину зруйнованої інфраструктури поступово відновлюємо, але очевидно, що криза – значна. 

– Важливо впроваджувати найдієвіші практики, щоб працювали підприємства, було світло в оселях, – наголосив Ігор Табурець. – Енергетична стійкість – пріоритет. На рівні області, нашої ОВА ми готові максимально підтримувати та супроводжувати тих, хто працює в галузі альтернативної енергетики. Бюрократія не повинна бути перепоною для розвитку.

Під час зустрічі очільник області також поспілкувався із головою Польської агенції з інвестицій і торгівлі в Україні Мар’яном Приджецьким. Говорили про можливості для українського енергобізнесу. Зокрема, в питанні використання біогазових установок.

Між тим, в області уже є позитивні напрацювання з використання природних джерел енергії.

– Черкащина має сприятливі умови для розвитку станцій із виробництва сонячної та вітряної енергії, – зауважив начальник ОВА. – У нас уже є напрацювання в цій сфері: з пів сотні сонячних електростанцій і навіть одна вітрова. Кожна така станція – важлива ланка для підтримки нашої єдиної енергетичної мережі. Також зараз багато уваги приділяємо розвитку когенерації на Черкащині. У нас уже діють 12 таких установок. У планах – встановити щонайменше стільки ж. Допомагають із обладнанням міжнародні партнери.

Нагадаємо, в області триває підготовка до опалювального сезону. Ознайомив із тим, як підприємства Черкащини готуються до його старту, в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Шкуракова керманич Черкащини Ігор Табурець.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

 

Стрічка новин