«Тарифи на тепло для черкащан завищені на 20%», – Сергій Сергійчук

На цьому наголосив очільник області Сергій Сергійчук. Сьогодні він зустрівся з підприємствами-теплопостачальниками Черкас.

– Я звертався до теплопостачальників щодо зменшення тарифів на опалення і гарячу воду, – зазначив голова ОДА. – Також взяти до уваги зниження світових цін на газ та вугілля. «Черкаситеплокомуненерго» заявило про готовність піти назустріч черкащанам. Наразі ми обговорюємо можливість зниження тарифів до 20%. Той, хто хоче – шукає можливостей, хто не хоче – виправдань. Маємо ще одного теплопостачальника міста – Черкаську ТЕЦ, яка перебуває в оренді ПрАТ «Черкаське хімволокно» і яке досі не відреагувало.

Фінансово-господарська діяльність ТЕЦ здійснюється лише задля отримання прибутку для її орендарів. З моменту оренди тут не провели жодних капітальних поліпшень чи модернізації котлів, додає Сергій Сергійчук.

На сьогодні в межах 5-ти кримінальних проваджень ГСУ Нацполіції та СБУ проводиться слідство щодо фактів крадіжок грошових коштів в особливо великих розмірах посадовими особами ПАО «Черкаське хімволокно», штучного завищення затрат під час доставки вугілля з-за кордону, закупки ТМЦ, реалізації інвестиційних і ремонтних програм, а також фінансуванні терористичних організацій ЛНР-ДНР.

Відповідно до отриманої інформації, їхній чистий прибуток становить до 25 доларів США з кожної тонни вугілля. А тариф завищений на 20%.

Державна екологічна інспекція ще рік тому встановила низку порушень щодо безконтрольності викидів забруднюючих речовин та порушення вимог щодо поводження з відходами.

Не дотримується температурний режим на постачання гарячої води – замість потрібних 55 градусів фактично подається 46 – 49 градусів. Із початку року підприємство накопичило борг перед НАК «Нафтогаз» в сумі 240 млн. грн. При тому що сплата населення за надані послуги складає 98%.

– Всі ці факти – не про бізнес, а про соціальну відповідальність та цинічне викачування ресурсів за рахунок здоров’я і статків черкащан, – підсумовує Сергій Сергійчук. – Тому я бачу один вихід: щоб знизити тарифи та зберегти майно підприємства. Мусимо поставити питання про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу Черкаської ТЕЦ з ПрАТ «Черкаське хімволокно» і передати її до комунальної власності міста Черкаси. А з господарською підприємства нехай займаються правоохоронні органи.