Шукаємо шляхи відбудови палацу Шувалових, – Сергій Сергійчук

Мисливський палац Шувалових, що на Тальнівщині, включать до туристичної програми розвитку області. Нині ж наводять лад у документації, аби надалі безпроблемно готувати та подавати на різноманітні грантові проекти. Розглядають і варіант державно-приватного партнерства з відновлення мисливського палацу. На цьому наголосив очільник області Сергій Сергійчук у ході відвідин палацу.

– Історія – це те, що формує нас як націю та закладає основу нашого майбутнього, – зауважив він. – Тож маємо вивчати історії, поважати, берегти, реставрувати та розвивати пам’ятки Черкащини. Одна з таких – Мисливський палац Шувалових, що на Тальнівщині. Будівля архітектурно та історично непересічна, побудована за дуже цікавими технологіями, які зараз, на жаль, втрачені, хоча дуже енергоефективні. Втім зараз палац у занедбаному стані. На початку двотисячних його взялися реконструювати у межах «Золотої підкови Черкащини», але результати цього – невтішні.

Зараз палац Шувалових на балансі міської ОТГ, яка взяла на себе витрати на охорону. Місцева влада шукає варіанти для його відновлення, оскільки розуміє важливість розвитку туризму до регіону завдяки такій «родзинці».

– На моє переконання, внутрішній туризм – стимул для розвитку малого та середнього бізнесу, – зазначив Сергій Сергійчук. – Замок має великий туристичний потенціал. Це – чудове місце для екскурсій вихідного дня, особливо у поєднанні з туристичними об’єктами Уманщини чи Звенигородщини. Але привабливий об’єкт – це лише пів справи. Важливо зацікавити відвідувачів автентичними атракціями. І це вже відкриває можливості для підприємців, чим зачепити відвідувачів.