«Пріоритет – один для всіх», – Ігор Табурець про моніторинги медзакладів від НСЗУ

Важливим інструментом для поліпшення роботи медзакладів назвав моніторинги від Національної служби здоров’я України начальник Черкаської ОВА. Про це Ігор Табурець сказав на спільному брифінгу з очільницею служби Наталією Гусак.

Зокрема, нині НСЗУ моніторить заклади охорони здоров’я, які надають меддопомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах, а також новонародженим у складних неонатальних випадках у рамках Програми медичних гарантій.

– Сьогодні в нас буде прямий діалог із громадами та керівниками медзакладів області, – розповів Ігор Табурець. – Минулого разу в такому широкому форматі ми відпрацьовували питання «Доступних ліків». Цього разу – реалізацію Програми медичних гарантій. Моніторинги від НСЗУ – це важливий інструмент, як нам стати кращими, як ефективно використовувати кошти від держави  законтрактованими медзакладами. Це про чесну роботу для пацієнтів.

На 2024 рік НСЗУ уклала договори про надання медичної  допомоги пацієнтам  із гострим інфарктом міокарду з чотирма закладами охорони здоров’я області. За перший квартал вони вже пролікували 384 недужих.

Окрім цього, вісім закладів регіону законтрактовані НСЗУ за пакетом «Гострий мозковий інсульт». Упродовж січня – квітня цього року в них  проліковано 1763 пацієнти.

Ще один важливий пакет –  «Пологи і меддопомога новонародженим».  На Черкащині розроблено та затверджено клінічний маршрут пацієнтки для надання медичної допомоги при пологах, патології вагітності та невідкладної акушерсько-гінекологічної допомоги. Також сформовано перелік закладів, до яких транспортуватимуться пацієнтки після 22 тижня вагітності. Наразі таких в області дев’ять. Водночас маємо два законтрактовані заклади з НСЗУ, що надають медичну допомогу при неонатальних випадках.

Докладніше – у відео:

Більше інформації про моніторинги в закладах охорони здоров’я області за Програмою медичних гарантій тут

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: