“Потрібні дії. І результати”, – Ігор Табурець на колегії в ОВА

Пряма комунікація із громадами та робота на результат. Ключові питання життєдіяльності регіону розглянули під час засідання колегії обладміністрації. Долучилися до роботи керівники районів і територіальних громад Черкащини.

Під час колегії розглянули низку нагальних питань. Зокрема, розширення фонду захисних споруд області, оновлення систем оповіщення, автономності роботи медичних закладів, створення інклюзивного середовища на місцях.

Такі засідання – ще один інструмент прямої комунікації із громадами. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець.

– Ключові питання порядку денного – безпекові, – зауважив він. – Наш фонд захисних споруд із початку 2022 року зріс на +1451 одиницю. Але це лише проміжний результат. Потрібно вишукувати будь-яку можливість нарощувати його. На цьому наголосив лідерам громад. Це їхня пряма відповідальність перед власними жителями.

Лише з початку року фонд захисних споруд області збільшився на 47 об’єктів. Крім того, встановлюють модульні укриття. У Черкасах таких 18, по районах – ще 21.

Між тим, потребує оновлення й нинішня система оповіщення. Вона створена ще у 70-80-их роках та вже не відповідає сучасним вимогам.

– Акцентуємось на створенні місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, – зазначив Ігор Табурець. – Голови громад чітко знають, що мають зробити. Як і в питанні закладів охорони здоров’я. Вони повинні повноцінно функціонувати за будь-яких кризових умов. А це можливо, якщо є автономні котельні, генератори, свердловини, засоби зв’язку. Завдання не нове. Виконання потребуємо інтенсивніше.

Ще одним не менш важливим напрямом роботи у громадах є створення безбар’єрного простору та інклюзивного середовища.

– Увага до цього лише зростатиме через війну і її наслідки, через кількість травмованих людей, – пояснив очільник області. – Чітка стратегія від держави є. Хто де «недобігає» – озвучили. Розраховуємо на реакцію. Не потрібні звіти «для галочки». Потрібні дії. І результати. Дякую громадам, які їх мають!

Нагадаємо, в області визначили пріоритети в роботі закладів освіти на цей навчальний рік. Їх обговорили на освітянській конференції-2024.