Олександр Скічко привітав волонтерів Черкащини

Волонтери, добровольці, альтруїсти, ті, хто віддає свій час, сили та енергію задля інших. 5 грудня всі причетні до цього руху відзначають своєрідне професійне свято – День волонтера. Сьогодні їхню роботу відзначили на обласному рівні. Вручив відзнаки волонтерам Черкащини очільник ОДА Олександр Скічко.

Волонтерський рух почав розвиватися в Україні від початку проголошення незалежності нашої держави. Наймасовішим волонтерським проєктом було Євро-2012, до чемпіонату залучили понад 12 тисяч волонтерів. Утім найбільше об’єднали та консолідували українців саме події 2014 року.

– Волонтери – це справжні герої, які завжди роблять більше, понаднормово витрачають свій час і сили, щоби допомогти іншим, і це заслуговує на безумовну повагу, – наголосив очільник області Олександр Скічко. – Черкащина знана потужним волонтерським рухом. Як у допомозі нашим воїнам, так і в соціальних, просвітницьких, освітніх та інших проєктах. Шкода, що «червона» зона завадила провести це зібрання в широкому колі напередодні Міжнародного дня волонтера. Однак ми обов’язково надолужимо.

Принагідно представники волонтерського руху Черкащини та голова облдержадміністрації домовились координувати роботу та напрацювати спільні проєкти. Водночас волонтери відзначили, що кожна відзнака – то знак поваги до роботи чималої кількості людей, яких об’єднує спільна мета.

Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації нагородили:

Василенко Олександр Анатолійович волонтер, інвалід 2 групи. З перших днів війни допомагає військовим на фронті: виготовляє сухі трави, плете сітки і відправляє їх в зону проведення АТО/ООС.
Гавриш Олена Олексіївна голова Благодійної організації „Благодійний фонд „Родина ЛГ“. З 2016 року бере активну участь у волонтерській діяльності, пов’язаній з допомогою особам з інвалідністю, жінкам, які постраждали від домашнього насильства й людям похилого віку.
Гичка Анатолій Миколайович з 2014 року і по сьогодні активно допомагає учасникам АТО/ООС у Черкаській області з лікуванням й реабілітацією після повернення (допомога з підвозом до медичних закладів й відправлення в санаторії, робота психологів з учасниками бойових дій, проведення заходів по згуртуванню й відпочинку). Бореться з браконьєрством у рибному й лісовому господарстві. Організовує заходи з патріотичного виховання у школах та навчальних закладах Чорнобаївської громади та навколишніх селах. Організовує та проводить заходи з відпочинку для учасників АТО/ООС та їх сімей.
Когут Лариса Олексіївна засновник благодійного фонду „Час надії“, який опікується вихованцями дитячих будинків, особами з інвалідністю та багатодітними родинами. А з 2014 року і дотепер здійснює збір допомоги у зону бойових дій. Є чинним військовим капеланом Асоціації професійних капеланів України та Духовного Управління капеланів. Більше 50 разів була в зоні АТО з гуманітарною допомогою, надаючи психологічну і духовну підтримку військовим у Луганській та Донецькій областях.
Литвиненко Олег Дмитрович з 2014 року і досі власним транспортом возить допомогу в зону проведення ООС для військовослужбовців Збройних Сил України та інших підрозділів. Доставляв медикаменти, запасні частини, інструменти, маскувальні сітки та смаколики по всій зоні розмежування Донецької та Луганської областей.
Плащенкова Інеса Миколаївна з лютого 2014 року й дотепер займається волонтерською діяльністю із забезпечення військових частин і підрозділів Української армії. З 2016 року є головою ГО «Центр забезпечення військових у зоні АТО». Допомагає малозабезпеченим верствам населення, дітям-сиротам. Є почесним громадянином м.Черкаси.
Прухняк Наталі Зігмундівна учитель-волонтер Першої міської гімназії Черкаської міської ради Черкаської області. Викладає у 4–8 класах польську мову як третю іноземну. Проводить позакласну діяльність, розповідає про традиції, культуру поляків, організовує зустрічі з поляками, які відвідують Черкаси. Готує учнів до олімпіад. 
Рудиченко Валерій Миколайович з 2014 року до сьогодні організовує збирання й відправку волонтерської допомоги на передову. Організовує заходи з патріотичного виховання у школах та навчальних закладах області. Постійно їздить з допомогою на передову й допомагає у пошуку вкрай необхідних медикаментів (одне з останніх відправлень – 2700 пачок знеболювального).
Сівак Лідія Іванівна з 2014 року до сьогодні власним транспортом возить допомогу в зону проведення ООС для військовослужбовців Збройних Сил України та інших підрозділів. Організувала місцевих жінок для виготовлення вареників, голубців, консервації. Сотні кілограм продуктів харчування домашнього виробництва, овочів, фруктів, а також засобів гігієни Лідія Іванівна розвозить по всій зоні розмежування на передові позиції. У 2017 році під час повернення з чергової поїздки потрапила у ДТП, травмувала ноги, але продовжує волонтерську діяльність до сьогодні. Кількість поїздок сягнула понад 150.
Татарінов Олександр Михайлович з 2014 по 2016 р. був приватним підприємцем і допомагав армії фінансово через волонтерів. У 2016 році вперше поїхав у зону проведення АТО і по сьогодні власним транспортом возить волонтерську допомогу по всій лінії розмежування. За період волонтерства через хворобу втратив ногу, але і по цей час Олександр Михайлович везе військовим підрозділам оргтехніку, будівельні матеріали, буржуйки, бензопили, маскувальні сітки та ін. Здійснив понад 50 поїздок.
Хенслі Кептен Лі Ві учитель-волонтер Першої міської гімназії Черкаської міської ради Черкаської області. Працює з 4–9 класами, проводить уроки англійської мови, надає консультації вчителям англійської мови, організовує роботу англійського клубу;
Шарапа Людмила Володимирівна з початку війни й дотепер збирає й відправляє допомогу нашим захисникам на передову. Організовує велику кількість заходів, пов’язаних з національно-патріотичним вихованням молоді. Долучається до закупівлі квадрокоптерів, акумуляторів, дизельних та бензинових станцій, бензопил та іншого вкрай необхідного обладнання на передовій.
колектив комітету самоорганізації населення «Дніпровський» з початку війни й дотепер виготовив понад 1 500 маскувальних сіток. Займається пошиттям  теплих шкарпеток, подушок, ковдр та матраців. Збирають допомогу та відправляють на схід захисникам. Допомагають нужденним та малозабезпеченим людям у м.Черкаси продуктами харчування та одягом.

Подяку Голови Черкаської обласної державної адміністрації отримали:

Борисенко Ірина Іванівна волонтер. Допомагає в доставці продуктів харчування, одягом, медикаментами малозабезпеченим верствам населення (багатодітним родинам, інвалідам, людям похилого віку та безхатькам)
Броварник Олена Миколаївна волонтер. Допомагає захисникам на передовій з вкрай необхідними речами, продуктами харчування, ліками та ін.
Чепурна Наталія Яківна волонтер. Допомагає в доставці продуктів харчування, одягом, медикаментами малозабезпеченим верствам населення (багатодітним родинам, інвалідам, людям похилого віку та безхатькам)

Відзнакою Міністерства оборони України медаллю “За поранення” нагородили:

Лукашук
Артем Борисович
Ветеран 25-ої окремої повітряно-десантної бригади ЗСУ пройшов бої за Слов’янськ, Краматорськ, Червоний Лиман, Дебальцево, Ямпіль. 12 серпня 2014 року окупанти влаштували масований обстріл житлових кварталів Вуглегірська, під час якого Артем Лукашук отримав надважкі осколкові поранення правої ноги.

Більше двох років Артем пробув у госпіталях України та Литви на реабілітації.

У 2017 році воїн здобув золото на відбіркових змаганнях в Україні у складі збірної України і змагався на «Іграх нескорених» у Канаді, у 2018 році – дві золоті медалі зі спринту і стрибків у довжину на відбіркових змаганнях в Україні. На Марафоні морської піхоти США отримав медаль «За силу волі».

Прядка
Сергій Миколайович
З січня 2015 по лютий 2017 року брав участь в бойових діях у населеному пункті Золоте-4 та на Світлодарській дузі у складі 54-ї ОМБр. Отримав поранення в селі Луганське внаслідок потрапляння ПТУР в санітарну машину під час евакуації поранених. Ветеран Збройних сил України, молодший сержант у відставці, нагороджений Президентом України Орденом За Мужність 3 ступеня та Орденом За Мужність і Героїзм міста Черкаси. Член збірної команди «Ігри Нескорених».

З 2020 року засновник і голова ГО «Козацькі вітрила».

Стрічка новин