«Наше завдання – робити все, аби ситуація в області була контрольованою», – Ігор Табурець

Перші обстріли, від яких досі оговтується Уманщина, дефіцит продовольства, енергодифіцит. Черкащина продовжує долати виклики, зумовлені повномасштабною війною. Чим живе область нині, розповів начальник ОВА Ігор Табурець в ефірі Суспільне Новини.

• Перші ракетні обстріли безпосередньо 24 лютого – Уманщина досі оговтується. Рятувальники вже очистили її від понад 36 тис. вибухонебезпечних предметів. Розмінування ще триває.
  • Далі – проблеми з продовольством і пальним, воєнна посівна, перебудова абсолютно всіх сфер, відновлення оптимальної роботи підприємств і релокація.
  • «Хвилі» внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні на тривале проживання в нас лишились понад 102 тисячі переселенців. За січень евакуаційними потягами з Донеччини до нас прибули ще 200 людей. Приймаємо, розселямо, допомагаємо адаптуватися. Маємо ще понад 5 тисяч вільних місць.
  • Тепер енергодефіцит. Унаслідок масованих атак ворога на об’єкти енергоінфраструктури країни. Відтак в області продовжують діяти графіки відключень. Однак, коли вкладаємось у надані ліміти, плюс ощадливо використовуємо електроенергію, вони менш жорсткі.

– Це далеко не повний перелік реалій життєдіяльності Черкащини, – наголосив очільник області. – Наше завдання – робити все для того, щоб ситуація тут продовжувала бути стабільною та контрольованою. І водночас підтримувати наших захисників із усіх сил.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: