“Наша мета – комплексна, доступна та якісна реабілітація”, – Ігор Табурець
Нарощування реабілітаційних спроможностей. Це нині одне з ключових завдань медичної системи регіону. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА на зустрічі з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком і керівниками медзакладів області.
Ігор Табурець, зокрема, презентував міністру напрацювання у цьому питанні.
– Попит на реабілітаційну допомогу був завжди, – зауважив начальник ОВА. – Зараз, через війну, зростає в рази. Військові, травмовані цивільні. На Черкащині вже маємо заклади, законтрактовані з Національною службою здоров’я України: 9 – амбулаторна реабілітація, 6 – стаціонарна. І це – лише початок.
Як стверджує міністр охорони здоров’я України, розбудова реабілітаційних відділень у всіх кластерних та надкластерних лікарнях — не примха, а вимога сьогодення.
– Ми вже зараз розуміємо, що рішення про відкриття реабілітаційних відділень на базі багатопрофільних лікарень — правильне, – зазначив Віктор Ляшко. – Наше спільне завдання — повернути людей після травм, поранень чи хвороб до звичного життя. Вони мають відчувати, що держава про них не забула.
Робота у цьому напрямі триває на Черкащині. Зокрема, під час зустрічі обговорили питання створення в кожному кластерному та надкластерному закладі реабілітаційного відділення.
– Плани узгоджені, – розповів Ігор Табурець. – Необхідний ремонт, підготовка кадрів – завдання порядку денного кожного закладу. МОЗ зі свого боку допоможе з обладнанням. Наша мета – комплексна, доступна та якісна реабілітація. Відновити – значить максимально повернути людину до її звичного життя.
ДОВІДКОВО:
Всі послуги з ефективного та дієвого відновлення повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Для проходження амбулаторної реабілітації вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Для проходження стаціонарного відновлення достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.
Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із процедурами від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів упродовж року.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26