На Черкащині запалили свічки пам’яті про закатованих голодом

Жертв голодоморів в Україні вшанували на Черкащині. На головні площі Черкас свічки пам’яті запалили містяни, військові, обласні та міські владці.

– Згадуємо трагічні сторінки нашої історії, – зазначив Ігор Табурець. – Історії наших рідних, знайомих, історії українців, закатованих голодом. А їх мільйони… Лише на Черкащині Голодомор 1932-33 років забрав понад 300 тисяч життів. Але навряд могли собі уявити, що через 90 років, у наші дні, будемо протистояти новітньому геноциду проти українців.

До прикладу, навесні 1933 року щохвилини помирали 17 людей, щогодини – 1000, щодня – майже 25 тисяч. Нині ж російські окупанти катують і вбивають наших людей, руйнують і грабують наші міста, додав очільник області. Тероризують ракетами, темрявою і холодом.

– Але ми вистоїмо і в єдності переможемо це зло, – наголосив Ігор Табурець. – У пам’ять про всіх невинно вбитих українців. Заради майбутнього у вільній, незалежній і нескореній державі!

Нагадаємо, щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: