Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України

Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився до діалогу очільник Черкащини Ігор Табурець.

На хакатоні передовсім ітиметься про основи бізнесу, громадські ініціативи, освітні проєкти, грантові можливості. Учасники також відкриватимуть для себе Черкащину та навчатимуться, щоб змінюватися та змінювати свої громади через власну справу.

– Наші ветерани та ветеранки, внутрішньо переміщені люди, як ми їх називаємо «наші нові жителі», – це рушійна сила змін, цінний людський капітал, – наголосив Ігор Табурець. – І нам важливо підтримати та стимулювати їхній потенціал, допомагати, де потрібно, інтегрувати в життя громад.

Для цього потрібні комплексні інструменти, додав посадовець. Одним із таких є інтеграція через роботу.

– Як показує наш досвід, це справді дієвий інструмент, – зауважив очільник області. – Разом із громадами, бізнесом, громадським сектором, нашими міжнародними партнерами напрацьовуємо такі інструменти інтеграції. На Черкащині вже маємо низку успішних ініціатив, які хочемо надалі примножувати.

Зокрема, це проєкт від Червоного Хреста в Україні «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування», безкоштовні навчальні курси для ветеранів від черкаської ІТ-компанії Ekreative, конкурс бізнес-ідей для підприємців у малих містах і селах «РОБИ СВОЄ» від фонду «МХП-Громаді».

Під час хакатону ділилися досвідом повернення до цивільного життя через роботу двоє ветеранів із Черкащини – Денис та Олександр. Вони – учасники «Школи грантової майстерності», яку на Черкащині втілили на базі Агенції регіонального розвитку. Тепер змагаються за гранти від ЄС на власну справу.

– Усі ці приклади – про співпрацю та результат, – підсумував Ігор Табурець. – Про відповідальне ставлення кожного, максимальну співпрацю на всіх рівнях, залучення партнерів. Викликів сьогодні дуже багато, але разом ми завжди можемо більше! Учасникам – успішної роботи!

Подібний хакатон уже відбувся на Львівщині. Організовують навчання у межах проєкту Євросоюзу громадські організації «Українські ветерани», «Смарт Медіа», «ЧАС ДІЇ» та інні партнери.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: