«Інклюзивність лікарень – найгостріша вимога», – Олександр Скічко

Медична реформа – на фінальному етапі. Уже з 1 квітня всі медичні заклади переходять на фінансування Національної служби здоров’я України. Однією з вимог НСЗУ є інклюзивність лікарень. Незважаючи на стислі терміни, для виконання цієї умови Черкащина готова до проведення, зазначив у ході пресконференції голова ОДА Олександр Скічко.

Загалом показник інклюзивності по області, як і в Україні загалом, достатньо низький. Нині на Черкащині актуалізують інформацію, аби ефективно розрахувати час для організації проведення робіт із установки пандусів, облаштування туалетів та передбачення ліфтів.

– Є вимоги і ми маємо їх виконувати, – наголосив очільник області. –  Фактично те, чого не було, чим взагалі не займалися, маємо зробити за місяць. Це серйозний виклик. Лікарні – самостійні об’єкти господарювання, які мають кошти. Головне – правильно організувати процес. Максимально допомагатимемо їм у цьому.

Загалом на Черкащині 783 заклади охорони здоров’я. Із них 511 ФАПів та 105 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Обладнані пандусами – 635. У решті закладів мають усунути недоліки до середини березня.