«Для якісних медичних послуг необхідні належні умови», – Ігор Табурець на Уманщині

Пацієнти мають отримувати якісні медичні послуги, а для цього в лікарнях повинні бути всі належні умови. Ось цей принцип лежить в основі нового етапу медичної реформи. На цьому наголосив у ході робочого візиту до Уманщини очільник області Ігор Табурець.

Як саме буде проходити медична реформа – представники громад і медзакладів Уманщини мали змогу безпосередньо почути від міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Він був на Черкащині з робочим візитом.

– У липні, нагадаю, Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект, – відзначив Ігор Табурець. – За ним, в Україні формуватимуть спроможну мережу лікарень. Реформа передбачає, що кожна область стане окремим госпітальним округом. Зараз наші лікарні поділені за територіальним принципом на обласні, районні та міські. Часто мають задубльовані функції.

Натомість у межах госпітального округу медзаклади будуть розділені за функціоналом.

– Більш прості випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – в загальних лікарнях, складніші – у кластерних і надкластерних, – поясник очільник області. – По суті це медична децентралізація. І попереду складний процес для успішності цієї реформи.