Децентралізація – успішний крок, – Олександр Скічко у студії програми “Народ проти””

Останні роки опитування фактично всіх центрів соціальних досліджень показували, що децентралізацію влади підтримує більшість українців. Вчора в програмі «Народ проти» говорили про те, як вона відбувається на місцях.

Безумовно, децентралізація – успішний крок, хоча до повноцінного завершення реформи ще далеко.
У Черкаській області теж є успішні кейси. Наприклад, громада, яка в Україні об’єдналася однією з перших, – Білозірська. За 5,5 років існування її бюджет збільшився в 9 разів. Вона стала більш самодостатньою і може втілювати досить масштабні соціальні, інфраструктурні, освітні проекти вже без підтримки держави.

Мешканці бачать результат. Вони отримали ключове для змін: ресурс, можливість впливати і вирішувати всі питання безпосередньо на місцях. Бути самостійними. Їхній успіх – це їхня активність, небайдужість, господарність, ініціативність, порядність. І це – основне.