Безпека учнів – одне із ключових завдань, – Ігор Табурець про освітній процес

На Черкащині діє потужний освітній фронт. Із тим, як галузь адаптується до роботи в умовах повітряних тривог, відключень електроенергії та інших викликів, ознайомився міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він сьогодні перебуває з робочим візитом в області.

Спершу разом із начальником Черкаської обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем зустрілись із освітянами області на керівниками територіальних громад.

– Освітня галузь, як і інші, проходить випробування війною, – відзначив очільник Черкащини. – На сьогодні освітній процес в області відбувається у трьох форматах: онлайні, офлайні та змішаному. В останніх двох – у нас навчаються вже 78% дітей і молоді. Задля такого результату спільно з місцевою владою ми провели значну роботу з облаштування укриттів. На випадок аварійних енергоситуацій понад третина закладів освіти вже забезпечені генераторами. І процес триває.

Міністр освіти і науки України високо оцінив напрацювання освітян Черкащини та рівень налагодження освітнього процесу в регіоні. Сергій Шкарлет відзначив, що досвід Черкащини є взірцем для інших регіонів держави.

– Заклад освіти має бути простором безпеки, – відзначив міністр. – Саме так наголошує наш Президент і це те, чого ми прагнемо досягти максимально. Задля цього співпрацюємо із представниками ДСНС, Нацполіції, фахівцями освітньої галузі, батьківським самоврядуванням, обласними адміністраціями, преймаємо досвід територіальних громадам, які вже сформували безпечне середовище в закладах освіти. І вже зараз спостерігаємо зростання довіри до рівня безпеки в закладах освіти: із 40% на початок навчального року до 78% на 1 лютого.

Сергій Шкарлет звернув увагу на показники безпеки, яких досягли на Черкащині. Зокрема, область є зразком із організації класів безпеки, у майже 200 закладах тепер є «тривожні кнопки» для екстреного звернення до поліції.

– Дякую міністрові за високу оцінку нашої роботи: як у питаннях організації освітнього процесу, так і щодо нових проектів, – підсумував начальник ОВА Ігор Табурець. – Ми ставимо собі високу планку і працюватимемо далі, щоб її досягнути. Разом із усім освітньо-науковим колективом Черкащини!