Адміністративне наближення: У Степанецькій тергромаді запрацював ЦНАП

Понад 200 адміністративних послуг тепер доступні жителям Степанецької територіальної громади, що на Канівщині. Запрацював він за підтримки уряду Швеції та Програмі “U-LEAD з Європою”. Нововідкритий Центр оглянули очільник Черкащини Олександр Скічко разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом та програмним директором “U-lead з Європою” від Sida пані Сусанною Делланс.

Працює ЦНАП з 08.00 до 20.00. Тут діє 5 робочих місць, одне – для самообслуговування. Працівники пройшли профільне навчання, підключені до необхідних реєстрів. Ще одне віддалене робоче місце ЦНАПу є ще в одному селі громади – Мартинівці.

– Якісний сервіс, зручність і максимальна доступність – тепер жителі Степанецької громади можуть користуватися послугами сучасного ЦНАПу, і більше не потрібно нікуди їздити, – зазначив Олександр Скічко. – Дякую нашим європейським партнерам, уряду Швеції та Програмі «U-LEAD з Європою», за системну підтримку у створенні таких центрів на Черкащині. На сьогодні в області вже працюють 54 ЦНАПи у тергромадах. У планах до кінця року – запустити ще 9. Наш пріоритет незмінний: жителі повинні мати вільний доступ до державних сервісів. Незалежно від того, де живуть: у великому місті чи селі.

Відтепер жителі громади можуть отримати офлвйн та онлайн 219 адміністративних послуг. Зокрема з державної реєстрації нерухомості, юридичних та фізичних осіб, громадських формувань, місця проживання/перебування особи, земельних відносин, адміністративних послуг соціального характеру. В середньому за місяць ЦНАП надає 500 адміністративних послуг.

Область – серед лідерів по кількості підтриманих Програмою “U-lead з Європою” ЦНАП. Їх на Черкащині створили 32. Вагомий внесок зробили також і самі громади, які за кошти місцевого та державного бюджетів відремонтували приміщення ЦНАП.

Додамо, цьогоріч держава спрямувала 231 мільйон гривень на розвиток мережі ЦНАП. Безпосередньо 7 громад нашої області отримають державні кошти на розбудову своїх Центрів на майже 5 мільйонів гривень.