Розбудова розподіленої генерації: затверджено паспорти енергонезалежності регіонів

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Це важливий крок до ефективної розбудови розподіленої генерації, зокрема газової, що дозволить зміцнити енергетичну стійкість в усіх регіонах.

Відповідний наказ «Про затвердження Переліку паспортів енергетичної стійкості регіонів» № 496/1502 було підписано 31 грудня 2024 року. Документ є результатом спільної роботи Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства енергетики, обласних і місцевих адміністрацій, а також енергетичних компаній.

Енергопаспорт регіону є комплексною оцінкою потенціалу розвитку розподіленої генерації в кожному окремому регіоні. Документ дає змогу обласним адміністраціям розробити детальні плани дій, зокрема щодо розвитку розподіленої генерації з урахуванням особливостей кожної території.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба зазначив, що енергопаспорти регіонів стали важливим етапом у напрямку ефективної розбудови енергетики, оскільки дозволяють кожному регіону не лише оцінити свої енергетичні можливості, але й розробити плани розвитку з урахуванням місцевих особливостей.

– Це допоможе не тільки підвищити енергетичну безпеку, але й стимулювати економічний розвиток територій через інвестиції у відновлювану енергетику та інфраструктуру. Енергетичні паспорти дозволяють побачити повну та головне – детальну картину потреб та балансу кожного регіону. Відштовхуючись саме від потреб та наявного ресурсу ми зможемо залучати міжнародних партнерів під конкретні завдання для пошуку можливостей, – підкреслив віцепрем’єр-міністр.

Паспорти енергонезалежності допомагають органам місцевого самоврядування детально планувати розвиток енергетичних проєктів, зокрема розподіленої генерації. Це важливо для забезпечення стабільного енергопостачання громад і бізнесу.

З 2025 року очікується подальше зростання будівництва розподіленої генерації, що покриватиме потреби громад.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України

Стрічка новин