Національний банк здійснює кроки для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу
Національний банк України з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу.
Головним пріоритетом Національного банку є збереження фінансової стабільності в Україні. Зокрема, з цією метою Національний банк 21 липня 2022 року встановив ліміт на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном.
Водночас, розуміючи важливість і ефективність волонтерського руху України та його вагоме значення в умовах повномасштабної війни, Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання одночасно таких вимог:
- операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;
- подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;
- надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;
- інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.
До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери–фізичні особи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.
З метою упередження використання відповідного рішення регулятора для недотримання діючих обмежень Національний банк визначив, що наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізичної особи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).
Також Національний банк включає рації до переліку товарів військового призначення, для придбання яких громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті).
Крім того, ураховуючи потреби бізнесу, Національний банк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.
Національний банк дозволив банкам продавати іноземну валюту юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Зокрема, таких витрат:
- на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;
- на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).
Нагадуємо, що розрахунки валютними картками можуть здійснюватися без обмежень.
Також визначено, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку–юридичних осіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.
– Національний банк завжди дослухається до конструктивних запитів волонтерського руху та бізнес-спільноти та разом зі своїми стейкхолдерами намагається знайти оптимальні рішення. Сьогоднішня постанова — саме такий випадок. Спільно напрацьовані механізми дадуть змогу волонтерам та бізнесу без ускладнень проводити необхідні платежі в іноземній валюті з мінімальним впливом на стан валютного ринку. Дякуємо усім нашим партнерам за співпрацю, – наголосив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.
Ці зміни та низка інших змін унесені постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2022 року № 172 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”, більшість положень якої набрали чинності з 6 серпня 2022 року.
-
13:54З початку 2025 року 549 агрогосподарств отримали 2,3 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку 2025 року 549 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 2,3 млрд грн. У тому числі, 491 господарство…
13:54 -
13:06У Черкаській ОВА підбили проміжні підсумки виконання Плану дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук спільно з начальником Черкаської обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем, народними депутатами Андрієм Стріхарським та Олегом Бондаренком,…
13:06 -
12:20Мінветеранів і відповідальний бізнес разом посилять турботу про дітей полеглих Захисників та Захисниць
Щодня Україна втрачає своїх Героїв. Разом із цими втратами зростає кількість дітей, які залишаються без одного або обох батьків. Щоб забезпечити цим дітям необхідну допомогу,…
12:20 -
11:50Ветеранська політика: в ОВА призначили керівника профільного управління
Управління з питань ветеранської політики Черкаської ОВА очолив Володимир Прядко. Представив його керівникам структурних підрозділів адміністрації очільник Черкащини Ігор Табурець. - Цей напрям потребує уваги…
11:50 -
11:27Уряд затвердив порядок виплат грошової компенсації вартості бейбі-бокса
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, розробленої Мінсоцполітики, батьки можуть і надалі отримувати одноразові виплати замість натуральної допомоги. - Перші місяці після народження дитини –…
11:27 -
11:14Як знайти найближчий Хаб цифрової освіти
На платформі Дія.Освіта запрацювала оновлена інтерактивна мапа Хабів цифрової освіти. Відтепер ви можете швидко знайти найближчий хаб, щоб розвинути потрібні цифрові навички. Це безоплатні навчальні офлайн-простори, де…
11:14 -
10:14Як ОСББ та ЖБК стати енергонезалежними: програми підтримки від держави
ОСББ та ЖБК можуть стати енергонезалежними, встановивши сонячні станції чи теплові насоси з допомогою держави. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського…
10:14 -
09:28Педагоги з мінімальною зарплатою отримають «вчительську тисячу» додатково до неї
Виплата доплати за роботу в несприятливих умовах праці («вчительська тисяча») не призведе до зменшення доплати до мінімальної заробітної плати, яку отримують ці вчителі. Нагадаємо, що…
09:28 -
09:20Україна повертає додому своїх: ще трьох черкащан визволили з полону
Найочікуванішу звістку отримали три родини з Черкащини. Їхніх рідних визволили з ворожого полону. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нового обміну полоненими…
09:20 -
08:57Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 лютого
З тривогами через ворожі БпЛА минула і ця ніч в області. Особливо гучно було на Уманщині. За попередніми даними, наші оборонці знищили 6 "шахедів" у…
08:57 -
08:30Загальні бойові втрати ворога станом на 6 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 845310 (+1240) осіб,танків ‒ 9965 (+18) од,бойових броньованих машин ‒ 20737 (+16)…
08:30 -
08:24Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно підписав указ, який надає чинності рішенню РНБО за підсумками засідання, яке відбулось напередодні. Все детально опрацьовано. Будуть продовжені всі…
08:24