Старт «Великої приватизації – 2024»: топ – 5 об’єктів, які цьогоріч виставлять на торги
Фонд державного майна України презентував проєкт «Велика приватизація — 2024». Понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили перспективи та значення великої приватизації для економічного розвитку України.
«Велика приватизація відкриває можливості для нових інвестицій, необхідних для відбудови та модернізації нашої країни», — підкреслила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко. — Це інструмент розвитку, спрямований на залучення ефективних власників, які закладуть фундамент для зростання економіки вже зараз, створять нові робочі місця і наповнюватимуть податками бюджет. Уряд системно працює над реформою ефективного управління держвласністю, зокрема, завдяки приватизації. За останні два роки ми передали Фонду держмайна понад 1200 підприємств, більшість із яких знайшли інвесторів».
«Велика приватизація — це не лише про економічний розвиток, а й про створення нових можливостей для українців, зміцнення міжнародних партнерств та підтримку наших Сил оборони», — зазначив голова ФДМУ Віталій Коваль, відкриваючи захід. Він підкреслив, що «кумулятивний ефект буде значно більшим за ціну продажу активів, адже на кожну гривню вартості майна нові власники вкладають 4 грн у модернізацію, створюючи нові робочі місця, сплачуючи податки та генеруючи більше доданої вартості».
Вперше в історії України держава пропонує інвесторам можливості для участі в модернізації ключових секторів економіки через онлайн-аукціони з приватизації. Серед ТОП-5 об’єктів, які будуть виставлені на торги цього року:
- Готель «Україна»: 4-зірковий готель у самому серці столиці, стартова ціна — понад 1 млрд гривень. Аукціон відбудеться 18 вересня 2024 року.
- АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК): Найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення титанових руд, стартова ціна — майже 3.9 млрд гривень. Аукціон призначено на 9 жовтня 2024 року.
- ТОВ «Аерок»: Провідний виробник газобетонних виробів з виробничими потужностями у Київській та Львівській областях.
- ТОВ «Демурінський ГЗК»: Гірничо-збагачувальне підприємство, що розробляє Вовчанське родовище титану та цирконію.
- ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (ТРЦ «Ocean Plaza»): Один з найбільших торгово-розважальних центрів Києва.
Гроші від приватизації спрямовують до державного бюджету, а від продажу санкційних активів — у фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Об’єкти для приватизації Фонду держмайна передає Міністерство економіки.
Велика приватизація відбуватиметься через систему онлайн-аукціонів «Прозорро.Продажі», яка гарантує рівні умови для всіх учасників та прозорість процесу.
Захід організував ФДМУ в партнерстві з проєктом USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA).
За інформацією Міністерства економіки України
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10