Природно-заповідний фонд Черкащини налічує понад пів тисячі об’єктів
Природно-заповідний фонд Черкаської області налічує 562 об’єкти загальною площею понад 75,9 тис. га (фактична площа становить 64,8 тис. га). Із них: 22 – загальнодержавного та 540 – місцевого значення, інформують в Управлінні екології та природних ресурсів ОДА.
– До складу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області входять два національні природні парки “Нижньосульський” та “Білоозерський”, Канівський природний заповідник, дендрологічний парк “Софіївка”, Черкаський зоологічний парк, регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів”, 240 заказників, 198 пам’яток природи, 66 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, – зазначає начальниця Управління Олена Звягінцева.
У 1992 році вперше була сформована чiтка правова база заповiдання в межах Закону України «Про природно-заповiдний фонд України». У преамбулi Закону записано: «Природно-заповiдний фонд становлять дiлянки сушi i водного простору, природнi комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреацiйну та iншу цiннiсть i видiленi з метою збереження природної рiзноманiтностi ландшафтiв, генофонду тваринного i рослинного свiту, пiдтримання загального екологiчного балансу та забезпечення фонового монiторингу навколишнього природного середовища». Законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Природно-заповідний фонд України є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. На землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
Довідково:
Завдяки роботі працівників природно-заповідної справи, науковців та природоохоронної громадськості в Україні збережено 8184 територію та об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею 4,08 млн га, що становить 6,3% території країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га. У складі природно-заповідного фонду: 4 біосферних заповідники, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3131 заказники, 3422 пам’яток природи, 81 регіональних ландшафтних парків, 811 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 569 парків-пам‘яток садово-паркового мистецтва.
Нагадаємо також, 11 січня відзначають Всесвітній день заповідників і національних парків.
-
15:30У Ватикані Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу
Президент України Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями…
15:30 -
15:18Пільгові кредити, гранти, стимулювання попиту – прем’єр-міністр озвучив переваги програми політики «Зроблено в Україні»
Держава допомагає українським виробникам, інвестує кошти в їхню підтримку, оскільки такі інвестиції примножуються та повертаються назад — у вигляді податків, нових робочих місць, нових технологій,…
15:18 -
14:16Пряма комунікація: Наталія Кравченко зустрілася з керівниками громад Черкаського району
Розширення мережі ветеранських просторів. Підтримка внутрішньо переміщених людей. Дієвий та якісний медичний супровід громадян. Ці та інші питання розглянули на розширеній нараді під головуванням першої…
14:16 -
14:00На Черкащині зустріли черговий евакуаційний потяг
Уночі на Черкащині зустріли ще один евакуаційний потяг із Донеччини. Уже другий на тижні. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Як він розповів, цього…
14:00 -
12:23З початку року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
Йдеться про понад 8 тисяч роботодавців, які взяли на роботу 11 300 внутрішніх переселенців. Наразі за кожного працевлаштованого з-поміж ВПО, який набув цей статус після…
12:23 -
12:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі продовжують відслідковувати в області
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 3 по 11 жовтня…
12:17 -
12:12До уваги бюджетних установ: змінено порядок інформування про укладений договір
Бюджетні установи, що беруть участь у Національній програмі інформатизації, зобов'язані повідомляти про укладені договори щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, вартістю менше 500 тис. грн.…
12:12 -
12:09Ігор Табурець про ситуацію в області на 11 жовтня
Дев'ять із половиною годин поспіль Черкащина була на тривозі. Зокрема, через ворожі БпЛА, що рухалися з різних напрямків і змінювали маршрути. Про це повідомив начальник…
12:09 -
11:58Черкаській екстренці передали автопідсилення
Новий автомобіль поповнив автопарк екстреної медичної допомоги Черкащини. «Швидка» типу «С» на базі Ford Transit має все необхідне медичне устаткування. Вона готова одразу стати до…
11:58 -
11:46Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки…
11:46 -
10:47Цифровізація медичної галузі: які цифрові послуги вже доступні для українців
Електронна система охорони здоров'я – це найбільша ІТ-система в Україні, яка зберігає інформацію про здоров'я 35 млн людей. Вона є основою цифрової трансформації медицини. Які…
10:47 -
10:22У фокусі уваги влади — підтримка родин зниклих безвісти
В Офісі Президента України відбулася зустріч із родинами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника ОПУ Ірини Верещук. На запитання…
10:22