Як слід дотримуватися гігієни рук, щоб не інфікуватися COVID-19
На брудних руках є велика кількість небезпечних мікроорганізмів. Через навіть незначні подряпини чи ранки вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо. Гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.
Якщо на ваших руках є вірус SARS-CoV-2, ви можете перенести його на слизову оболонку очей або носа, а отже, захворіти на COVID-19. Також ви можете перенести його на руки іншої людини, з якою вітаєтесь, через що вона в подальшому захворіє.
Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки, можна запобігти завдяки дотриманню гігієни. Тому якомога частіше й ретельніше мийте руки теплою водою із милом протягом 40 секунд. За відсутності можливості помити руки, можна застосовувати спиртовмісний антисептик для рук.
Але варто пам’ятати, антисептик може знищити більшість патогенних мікроорганізмів, але не всі. Наприклад, збудник Clostridium difficile, що викликає важке ураження кишечника, є стійким до дії спиртовмісних дезінфекційних засобів. Також антисептик не видалить із поверхні рук яйця паразитів та не знешкодить токсичні речовини, якими руки можуть бути забруднені.
В умовах пандемії COVID-19 рекомендовано використовувати антисептики із вмістом спирту не менше 70%.
Як слід дотримуватися гігієни рук, щоби після миття не продовжувати носити на них невидиму мікробну небезпеку?
Мийте руки:
- перед прийомом їжі;
- після відвідування туалету;
- після приходу з вулиці;
- коли руки візуально забруднені;
- перед надяганням та після зняття засобів індивідуального захисту, таких як медична маска або респіратор.
Надавайте перевагу рідкому милу перед кусковим.
Намилюйте руки так, щоби мило вкривало всі поверхні кистей.
Приділяйте особливу увагу таким ділянкам: зовнішня поверхня долонь, проміжки між пальцями, пучки пальців та великі пальці.
Процес миття має тривати не менше 40 секунд.
Для висушування рук після миття користуйтесь одноразовими паперовими рушниками або індивідуальним тканинним рушником. Не варто це робити за допомогою електросушарок через неминуче завихрення повітря, у якому можуть бути забруднюючі частки, а також через недостатнє висихання рук.
Закривайте кран використаним паперовим рушником, адже ви щойно відкривали його брудними руками.
Формула обробки рук антисептиком:
- 30 секунд — мінімальний час для обробки рук;
- 70% — вміст спирту в антисептику;
- 3 мл антисептику для однієї процедури гігієнічної обробки рук.
Пам’ятайте: навіть добра справа, зроблена брудними руками, може нанести велику шкоду.
Чому так важливо ретельно дотримуватися гігієни рук: https://bit.ly/3mKvYjR
За інформацією Центру громадського здоров’я
-
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 11 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.07.25 орієнтовно склали: особового складу – близько 1031620 (+1040) осіб; танків – 11013 (+2) од; бойових броньованих машин…
08:45