В області знову зростає кількість інфікувань на COVID-19, – Людмила Кравченко

З 12 січня в області зафіксували ріст кількості інфікувань на COVID-19. Зниження рівня захворювання на коронавірус відмічалося з 15 грудня. Проте порівняно з минулим тижнем показник захворюваності збільшився на 8,2%. Про це повідомила головна санітарна лікарка області Людмила Кравченко.

Найбільше підтверджених випадків COVID-19 зареєстровано у віковій групі 40-59 років. Жінки хворіють частіше за чоловіків – 60 та 40% відповідно. Найменша кількість захворювань серед дітей – 5,4%.

В області найбільше хворіють на коронавірус в Черкаському районі. З початку року тут зафіксували 961 випадок. У Звенигородському районі хворіла на коронавірус 201 людина, в Уманському – 184, Золотоніському – 129.

Діагноз COVID-19 лабораторно підтверджений у 131 тисячі жителів, це 11% від загальної кількості населення області. Усього інфікувалися коронавірусом в області 5 246 медиків.

Від ускладнень коронавірусної інфекції померло за весь час поширення епідемії 2 693 хворих. Найчастіше помирають від цієї хвороби люди у віці 60-79 років.

«Найефективнішим засобом захисту від інфекційних хвороб, зокрема від коронавірусу, була й залишається вакцинація. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, серед госпіталізованих в Україні 95% – невакциновані люди. Бережімо себе від COVID-19 та вакцинуймося», – сказала Людмила Кравченко.