Рівень госпіталізацій в Україні вже нижчий за граничний показник адаптивного карантину – Віктор Ляшко
У світі триває тренд на спад реєстрації нових випадків COVID-19. Україна також минає пік захворюваності. Попри найбільші цифри виявлених випадків за весь час епідемії – а це понад 40 000 підтверджених захворювань на добу, – кількість госпіталізацій і померлих менша, ніж на піку попередньої Дельта-хвилі. Про це розказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час ранкового брифінгу.
«Рівень госпіталізацій із COVID-19 в Україні вже нижчий за граничний показник адаптивного карантину у 60 осіб на 100 тисяч населення, а летальність зменшилася у 4 рази – з 2% до 0,5%, – зазначив очільник МОЗ. – І це перша хвиля, коли на найвищих показниках добових випадків було доступно більш ніж половина ліжкового фонду з можливістю проведення кисневої терапії».
Середньодобова кількість померлих від ускладнень COVID-19 припинила зростати й останні 5 днів перебуває на плато у близько 240 осіб на добу.
Але, як зауважив міністр, українська статистика «ковідних» смертей – це смертність «із ковід», а не «від ковіду». До того ж смертність є відкладеним показником, який починає зростати і, відповідно, спадати на 2–3 тижні пізніше, ніж випадки й госпіталізації.
Зокрема, Віктор Ляшко пояснив: «У трактуванні смертності часто можна спостерігати маніпуляції та неправильне використання абсолютних цифр. Україна не приховує смерті, а навпаки, фіксує смертельні випадки в широкому визначенні, серед усіх хворих, навіть якщо ковід був супутнім захворюванням, який загострив інші потенційно смертельні стани».
Відповідно це дещо завищує дані по «ковідній» смертності в Україні у порівнянні з окремими європейськими країнами, які відображають смертність «від ковіду» або можуть обмежуватися лише госпітальною смертністю чи у визначений проміжок часу.
Якщо аналізувати великі масиви даних та підходити до питання комплексно, а не висмикувати окремі цифри, то за даними аналітичної бази Оксфордського університету, поточний рівень «ковідної» смертності в Україні, навіть за чинної моделі звітності, є нижчим, ніж у Хорватії – на -53%, ніж у Греції – на -26%, ніж у Польщі – на -12%.
Міністр також нагадав, що важливу роль у ситуації зараз відіграє, звісно, вакцинація проти COVID-19.
«Завдяки вакцинації понад 50% дорослого населення України, ми зараз спостерігаємо значно нижчі цифри навантаження на систему охорони здоров’я. За даними математичного моделювання, вакцинація в Україні вже врятувала близько 22 тисяч життів. Це означає, що кількість померлих за весь час пандемії вдалося зменшити як мінімум на 17%», – зазначив Віктор Ляшко.
Також успішне запровадження системи адаптивного карантину дозволило Україні проходити поточну хвилю з одним із найменших рівнів захворюваності у Європі.
Серед 15 великих країн Європи (з населенням понад 10 млн осіб) Україна у 2022 році займала 14–15 позиції за рівнем захворюваності на 100 тисяч населення.
Сьогодні у певних країнах Європи послаблюють карантинні вимоги та скасовують обмеження для туристів. Наприклад, Данія та Норвегія скасували обмеження на подорожі, Нідерланди більше не вимагають самоізоляції для вакцинованих бустерною дозою.
У Франції із середини лютого знято обмеження на роботу нічних клубів та харчування в масових закладах, таких як стадіони та кінотеатри, а з 28 лютого скасовується вимога носити маски в кафе, ресторанах та інших приміщеннях.
Велика Британія, завдяки масовій кампанії бустеризації, ще в січні оголосила план «виходу» з пандемії. І лише вимога 5-денної самоізоляції залишається до кінця березня.
Проте в усіх цих країнах є спільний фактор – це високий рівень вакцинації населення, який і дозволяє поступово повертатися до звичного життя.
«Наша мета – 70% населення, вакцинованих повним курсом, і бустерна доза для всіх, хто цього потребує. Саме це дозволить не застосовувати карантинні обмеження на весняно-літній період. Чим більше нас буде вакцинованих, тим швидше ми зможемо повернутись у допандемічні часи та жити без обмежень», – зазначив міністр.
Вакцинуйтеся, адже кожне щеплення – це крок уперед до подолання пандемії!
-
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 травня
До ранку Черкащина була на тривозі. Ворог комбіновано атакував Україну. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У черкаському небі наші оборонці знищили 3 російські…
08:46 -
08:00Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 травня
З вечора п'ятниці по області тривали затяжні тривоги. У черкаському небі знешкоджено 2 ворожі БпЛА. - Минулось без потерпілих, - інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
08:00 -
16:11Як ВПО отримати субсидію на оренду кімнати?
ВПО можуть отримати субсидію навіть у разі оренди кімнати, а не тільки квартири чи будинку. Потрібно мати договір оренди, подати заяву та вказати площу орендованої…
16:11 -
15:30На Черкащині визначили переможців грантів від Червоного Хреста
Підтримка бізнесу. В області обрали переможців на отримання грантів від Товариства Червоного Хреста України за підтримки Cruz Roja Española. Загалом розглянули 35 бізнес-планів. З них…
15:30 -
14:45Безбар’єрність — нова якість життя: на Черкащині розбудовують доступну медицину
Простір, орієнтований на людину. На Черкащині працюють над створенням безбар’єрних просторів. Особливо в медичній інфраструктурі. На цьому наголосив начальник ОВА Ігор Табурець під час відвідування…
14:45 -
14:30Е-послуги і ресурси для родин з дітьми і тих, хто планує прийняти дитину
В межах Національного тижня безбар’єрності Мінсоцполітики пояснює, які онлайн-сервіси доступні для оформлення допомог, послуг і консультацій для сімей з дітьми та тих, хто планує прийняти…
14:30 -
14:05Власна справа: 6 млрд грн інвестувала держава у розвиток малого бізнесу через гранти
Ще 414 українців стали переможцями восьмої хвилі програми «Власна справа». Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу на 99 млн грн. Загалом від старту…
14:05 -
13:31В області оновлюють склад Ради із громадського здоров’я
Черкаська ОВА оголошує прийом кандидатур до складу Координаційної ради з питань громадського здоров’я. Оновлення пов’язане з кадровими змінами та новими пропозиціями від установ і організацій.…
13:31 -
13:02Аграрії засіяли вже 94% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Станом на 23 травня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 5,3 млн га ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 94% від прогнозованих площ.…
13:02 -
12:22Діалог влади та бізнесу: компенсаційні програми і безбар’єрне працевлаштування
Компенсаційні програми для роботодавців та рекомендації щодо працевлаштування ветеранів війни, людей з інвалідністю. Такі питання обговорили на черговій зустрічі в межах діяльності платформи “Діалог влади…
12:22 -
11:45Прозорість і підзвітність: в області триває моніторинг публічних закупівель
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, що оголошені через систему Prozorro. Це здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 15 по 23…
11:45 -
11:34Ігор Табурець про ситуацію в області на 23 травня
Затяжні тривоги були на Черкащині з ночі. В області працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території…
11:34