Пряма мова. Лариса Кошова про підвищення заробітної плати медпрацівникам

– Учора Кабмін ухвалив постанову, що передбачає підвищення базового рівня заробітної плати лікарів та медичних сестер. Так, оновлена зарплата має бути виплачена медикам комунальних та державних закладів уже з цього місяця.

Якою буде оновлена заробітна плата?

Із 1 січня розмір оплати праці становить:

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
  • 13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Водночас для медпрацівників, які залучені виключно до надання первинної медичної допомоги, цей підпункт застосовується у разі, коли лікаря обрали не менше ніж 70% пацієнтів оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги.

У випадках, коли медпрацівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень або він не в повному обсязі виконуватиме затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.

Як формуватиметься нова заробітна плата?

Заробітна плата формуватиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть також надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці. Обсяги додаткових виплат встановлюватиме безпосередньо керівник медичної установи.

Де медичні заклади візьмуть кошти на виплату підвищених заробітних плат?

Кошти для виплати гідних заробітних плат медзаклади отримають завдяки оновленим тарифам НСЗУ на надання медичних послуг. Бюджет Програми медичних гарантій у цьому році складає понад 157 млрд грн. Це майже на 34 млрд грн більше, ніж у 2021-ому.

Лікарні, які укладуть договір із НСЗУ, отримають оплату за послуги, надані з 1 січня. Раніше ж Програма медгарантій починала діяти з квітня.

Стрічка новин