Перебороли корону: черкащани про особистий досвід одужання від COVID-19

Коронавірус стає ближчим, коли його починають діагностувати у вашому колі близьких. Втім повністю відчути від чого страждає людство уже понад рік можна лише на власному досвіді. Черкащанин Богдан, родина якого перехворіла на COVID-19, твердить: карантинні заходи – важливі, масковий режим, соціальне дистанціювання та використання санітайзерів можуть допомогти вберегтися. Водночас, якщо вже у вас діагностували коронавірус, не слід його приховувати, а відразу ж звертайтеся до свого сімейного лікаря. Про досвід боротьби з коронавірусом хлопця та його родини читайте нижче.

Усі в родині стали почуватися недобре, тому вирішили перевіритися й здати аналізи на COVID. У результаті ПЛР-тести показали позитивний результат на коронавірус. У мене була лише висока температура. А от у батьків гірше – висока температура, слабкість, озноб, низька сатурація.

Насправді хвороба протікала у всіх по-різному. У мене приблизно два тижні, плюс тиждень ізоляції про всяк випадок, тато хворів більше ніж чотири тижні, а у мами хвороба протікала десь три з половиною-чотири тижні. Оскільки в мене й мами хвороба протікала у легшій формі, то ми лікувалися вдома й не користувався послугами медпрацівників у лікарні. У нас сім’я медиків, тому ми часто консультувались із коллегами. Покладалися на власний досвід також. Коли самопочуття батька з часом погіршилося і він був вимушений лікуватися у стаціонарі, лікарі постійно слідкували за станом його здоров’я з урахуванням особливостей динаміки перебігу хвороби та появи супутніх захворювань.

Моє лікування обійшлося приблизно в 500 гривень. На жаль, для батьків ця сума була в рази більша. За цей час вони  витратили більше, ніж 10 000 гривень. На щастя, нас оточують дійсно хороші люди, тому від них ми чули лише слова підтримки. Вони постійно цікавилися станом нашого здоров’я, пропонували допомогу, давали поради тощо.

Хвороба все ж таки дала про себе знати. Наприклад, нині мій тато досі лікується від наслідків коронавірусу. Його реабілітація триває. Мама почувається трішки гірше, ніж до хвороби. Щодо мого стану, то, на щастя, я не відчуваю кардинальних змін. Зізнаюсь, насправді ми спостерігали за собою ковідну депресію протягом лікування. Іноді вона виявляється і зараз. Кожному з нас важко усвідомити те, що не всі члени родини вилікувалися, а й далі продовжують боротися з наслідками COVID-19. Під час самоізоляції я часто відчував перевтому та емоційне вигорання, але зараз почуваюся набагато краще.

Насамперед не нехтуйте превентивними заходами безпеки. Носіння масок, рукавичок, використання антисептиків – ваша найкраща зброя проти пандемії коронавірусу.

Не приховуйте симптомів від ваших близьких, колег та лікарів. Наслідки можуть бути непоправними. Постійно консультуйтеся з вашим сімейним лікарем. Не намагайтеся лікуватися самостійно, використовуючи «народні» методи. Якщо COVIDпроходить у легкій формі – залишайтеся вдома на самоізоляції, доки ваш стан не покращиться. Хочу також наголосити на тому, якщо у вас легка форма та/або взагалі відсутні симптоми, то не викликайте швидку. Через постійну перевантаженість медичному персоналу не завжди може вистачати часу, аби прийняти хворих, які дійсно потребують екстрених медичних заходів.

Поділилися власним досвідом одужання від коронавірусу й інші жителі Черкащини. У когось була легка форма, хтось переніс хворобу тяжче. Про ковідну реальність – у їхніх відповідях.

Леся, 18 років, студентка:

Увечері, готуючись до занять, відчула незвичну для себе втому. І це не була втома від довгого навчання. Незабаром у мене піднялася температура. З нею звернулася до сімейної лікарки, яка направили мене до лабораторії на здачу тесту, який виявився позитивним. Згодом вони часто телефонували до мене, запитували про мій стан, симптоми тощо.

Лікувалася я вдома, оскільки, на щастя, хвороба протікала у легкій формі ГРЗ. У мене довго трималася висока температура, було відчуття втоми. Хворіла я, приблизно, десять днів, часто виходила на подвір’я приватного будинку, аби не сидіти постійно у кімнаті. Можливо, завдяки цьому хвороба пройшла швидше, аніж у моїхзнайомих.

Лікування обійшлося у 500-600 гривень. Окрім медичнихпрепаратів, я придбала вітаміни для підвищення імунітету та пройшла програму для збагачення організму корисними елементами. Під час хвороби родина та друзі постійно підтримували мене. Я живу сама, тому їхні слова були для мене дуже важливими.

Коли в мене з’явилися перші симптоми, то я, чесно, почала панікувати. У мене були думки «збити» температуру, повернутися до звичайного навчання. Але я проаналізувала ситуацію та відразу повідомила про це своїм викладачам та родині. Які б серйозні плани не були призначені на час хвороби, пам’ятайте: «Втрачене здоров’я не повернеш, а будь-які справи завжди можна відкласти на потім».

Наталія, 44 роки, секретарка:

Як і в багатьох людей, які захворіли на COVID-19, моя історія хвороби розпочалася з того, що я стала почувати незвично. Втрата працездатності, підвищення температури та лоскотання в горлі – такими були перші дзвіночки. Перше, що я зробила – зателефонувала сімейній лікарці. Вона ж зреагувал амиттєво, дала направлення, проконсультувала щодо питань, які виникли згодом.

Часом термометр показував +38С. Перший тиждень для мене був складний хіба що морально, оскільки часом погані думки лізли в голову. Другий тиждень перебігу хвороби був уже набагато легшим, оскільки усі симптоми швидко зникли, а мій стан повернувся до норми.

Протягом хвороби постійно перебувала на самоізоляції разом із моєю родиною, яка теж хворіла разом зі мною. У них, як і в мене, симптоми були ідентичні. Чоловік втратив відчуття смаку, яке через кілька днів повернулося.

Ми живемо у сільській місцевості, де людей не так багато, як у місті. Селяни та сусіди загалом відреагували. У такий час не варто дивуватися таким подіям. Родичі та близькі постійно підтримували нас.

На сьогодні я відчуваю себе добре. На щастя, кардинально нічого не змінилося. Я швидко одужала й прийшла до норми. Зараз же зміцнюю своє та здоров’я родини.

Не думайте, що COVID-19 – це такий собі міф. Це наша реальність, моя історія – цьому приклад. Носіть маски, навіть якщо у когось це викликає посмішку, та тримайте дистанцію. Якщо ви вже хворі, то намагайтеся більше пити води та відпочивати. Не забувайте вчасно приймати ліки, вітаміни. Будь ласка, не контактуйте з іншими людьми під час перебігу хвороби. Пам’ятайте, що шанс заразитися вдруге – не просто слова, а цілком ймовірний факт.

Сергій, 22 роки, студент:

Недобре запідозрив, коли у мене з’явилися перші симптоми. Серед них –підвищення артеріального тиску, головний біль та втома, а згодомі підвищення температури. Звичайно, я пішов до місцевоїп оліклініки. Спочатку мене приймала чергова лікарка, а вже через 3 дні я прийшов до закладу повторно, коли симптоми погіршились. Відповідно мені запропонувал здати тест, результат якого виявився позитивним.

Перебіг хвороби був середньої тяжкості, в госпіталізації не було потреби. Я лікувався вдома симптоматично, за призначенням лікаря. Загалом хворів близько двадцяти днів. Зазначу, витрати на лікування склали приблизно 6 тисяч гривень без додаткових обстежень.

Перехворівши, можу сказати, що, на жаль, без ускладнень не обійшлось. Наприклад, це дуже вплинуло на мої суглоби. Також відчуваю постійну сонливість, часті головні болі, швидко втомлююся. До того ж, спостерігав за собою прояви так званої постковідної депресії, про яку зараз багатоговорять. Так, це дійсно має помітний вплив на нервову систему.

Пройшовши через це, хотілося б сказати: пильно слідкуйте за гігієною рук і носіть маски в людних місцях. При перших симптомах захворювання – ізолюйте себе від рідних та друзів. Не бійтеся й обов’язково звертайтеся до лікаря, адже це не просто ГРВІ. Захворювання розвивається дуже швидко й має наслідки.

 

Стрічка новин