Олександр Скічко розповів про ковід-ситуацію на Черкащині

В області більшає жителів, які вже захистились від тяжкого перебігу COVID-19. Завершили курс вакцинації майже 307 тис. черкащан. Це майже 31% від дорослого населення. Першу дозу отримали 41% жителів області. Втім лише повний курс вакцинації дозволить кожному продовжувати повсякдення життя без жорстких карантинних обмежень, наголосив очільник Черкащини Олександр Скічко на брифінгу.

Нині в Міністерстві охорони здоров’я розглядають можливість посилення карантинну і в «жовтій» зоні. Там працюють над відповідними змінами до постанови про адаптивний карантин.

– Зміни передбачатимуть, що й у жовтому рівні епідемічної небезпеки для звичної роботи необхідно мати повний курс вакцинації як для працівників, так і для відвідувачів певного закладу, – зазначив голова ОДА. – Ці зміни набудуть чинності не відразу, але до них треба бути готовими. Вже з наступного тижня деякі області почнуть виходити з «червоної» зони. Можливо, і Черкащина. Але це залежить від кожного з нас і від того, як ми з вами вакцинуємося. Щодня маємо близько 10 тисяч вакцинацій, відколи «червона» зона. І я раджу черкащанам не зволікати.

Хоча й натепер ковід-ситуація в регіоні залишається напруженою, додав Олександр Скічко. На Черкащині досі зберігається перевищення по двох показниках, через які область 12 листопада потрапила до «червоної» зони. Зокрема, за коефіцієнтом виявлення нових випадків (27% при нормі менше 20%) та рівнем госпіталізації (61,4 на 100 тис. населення при нормі менше 60).

– Поки що стабільно маємо більше захворілих за добу, ніж тих, хто видужав, – додав очільник області. – За вчора маємо 729 нових випадків, вилікувались – 374. Якщо говорити детальніше про заповненість ковідних відділень, то по області цей показник становить 51,7%, у Черкасах – 64,9%.

Між тим, держава продовжує наявні програми підтримки бізнесу та громадян, які постраждали від пандемії COVID-19, а також розробляє низку нових інструментів для допомоги. Зокрема, щеплені двома дозами вакцини проти COVID-19 українці незабаром зможуть отримати від держави 1 тис. грн. Це підтримка тих сфер, які постраждали від карантину найбільше: креативний, спортивний і транспортний сектори економіки.