Новаціям в ПЛР-тестуванні навчали фахівців Черкащини експерти МОЗу

В області збільшується кількість державних закладів, де можна отримати результати ПЛР-тестування. Окрім обласного лабораторного центру до переліку додалися обласна лікарня та Уманська міська лікарня. Упродовж тренінгу фахівці цих закладів опановували сучасні підходи в якісній лабораторній діагностиці CОVID-19 та практичні заходи. Навчання для них провели експерти від МОЗу та ВООЗ.

Теоретико-практичні заняття провели для 24 фахівців, які безпосередньо працюють в лабораторії, середніх медичних робітників, науковців. Як відзначила лекторка, доцент кафедри вірусології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Оксана Обертинська, у ході роботи експерти почули багато ґрунтовних запитань від учасників з Черкащини та вели живу професійну дискусію.

– Міністерство охорони здоров’я України спільно з ВООЗ у межах допомоги лабораторним центрам з освітянської позиції та задля налагодження якісної діагностики CОVID-19 організувало виїзні навчання в областях України для медпрацівників, – пояснила лекторка. – Черкащина – сьомий регіон, куди ми завітали. Тут ми не вперше, тому є з чим порівняти. Фахівці професійно значно виросли. На сьогодні ми надали їм багато теоретичної інформації, яку закріпили практично. Це допоможе їм створити умови для покращення роботи та виправити наявні помилки. На сьогодні вони чітко ставлять правильні проблемні питання, аби використати отримані відповіді для підвищення ефективності в роботі.

Загалом фахівців, які займаються ПЛР-тестуванням на Черкащині, цікавили питання якісної діагностики, вибору обладнання, облаштування лабораторії, вибору реагентів, проведення аналітичного аналізу отриманих результатів, організації роботи із забору матеріалів. Давали відповіді на їхні питання та допомагали практично науковці кафедри вірусології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика доцент кафедри, к. б. н., Світлана Степанюк та асистент кафедри Валентин Прилипко.

Раніше в області з державних установ опрацьовували ПЛР-тести лише в лабораторному центрі, що в Черкасах. Нині ж готові це робити і в обласній лікарні. Тут обладнали лабораторію та розпочинають роботу. З нового року долучиться й Уманська міська лікарня.

– Зараз дослідження почали проводити в Черкаській обласній лікарні, в Уманській міській лікарні доотримують обладнання та завершують ремонтні роботи, будуть готові заступити до роботи вже з січня, – каже заступниця очільника області Лариса Кошова. – Навчання для фахівців цієї сфери є неабиякою потребою, оскільки відбуваються постійні зміни та потреба в удосконаленні підходів у роботі. Адже від правильності проведених реакцій залежить точність результату ПЛР-тесту. За кожним ПЛР-тестом стоїть окрема людина зі своїм життям. Тож якісно проведена робота – велика відповідальність та вимога для працівників лабораторій. 

Стрічка новин