Новаціям в ПЛР-тестуванні навчали фахівців Черкащини експерти МОЗу
В області збільшується кількість державних закладів, де можна отримати результати ПЛР-тестування. Окрім обласного лабораторного центру до переліку додалися обласна лікарня та Уманська міська лікарня. Упродовж тренінгу фахівці цих закладів опановували сучасні підходи в якісній лабораторній діагностиці CОVID-19 та практичні заходи. Навчання для них провели експерти від МОЗу та ВООЗ.
Теоретико-практичні заняття провели для 24 фахівців, які безпосередньо працюють в лабораторії, середніх медичних робітників, науковців. Як відзначила лекторка, доцент кафедри вірусології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Оксана Обертинська, у ході роботи експерти почули багато ґрунтовних запитань від учасників з Черкащини та вели живу професійну дискусію.
– Міністерство охорони здоров’я України спільно з ВООЗ у межах допомоги лабораторним центрам з освітянської позиції та задля налагодження якісної діагностики CОVID-19 організувало виїзні навчання в областях України для медпрацівників, – пояснила лекторка. – Черкащина – сьомий регіон, куди ми завітали. Тут ми не вперше, тому є з чим порівняти. Фахівці професійно значно виросли. На сьогодні ми надали їм багато теоретичної інформації, яку закріпили практично. Це допоможе їм створити умови для покращення роботи та виправити наявні помилки. На сьогодні вони чітко ставлять правильні проблемні питання, аби використати отримані відповіді для підвищення ефективності в роботі.
Загалом фахівців, які займаються ПЛР-тестуванням на Черкащині, цікавили питання якісної діагностики, вибору обладнання, облаштування лабораторії, вибору реагентів, проведення аналітичного аналізу отриманих результатів, організації роботи із забору матеріалів. Давали відповіді на їхні питання та допомагали практично науковці кафедри вірусології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика доцент кафедри, к. б. н., Світлана Степанюк та асистент кафедри Валентин Прилипко.
Раніше в області з державних установ опрацьовували ПЛР-тести лише в лабораторному центрі, що в Черкасах. Нині ж готові це робити і в обласній лікарні. Тут обладнали лабораторію та розпочинають роботу. З нового року долучиться й Уманська міська лікарня.
– Зараз дослідження почали проводити в Черкаській обласній лікарні, в Уманській міській лікарні доотримують обладнання та завершують ремонтні роботи, будуть готові заступити до роботи вже з січня, – каже заступниця очільника області Лариса Кошова. – Навчання для фахівців цієї сфери є неабиякою потребою, оскільки відбуваються постійні зміни та потреба в удосконаленні підходів у роботі. Адже від правильності проведених реакцій залежить точність результату ПЛР-тесту. За кожним ПЛР-тестом стоїть окрема людина зі своїм життям. Тож якісно проведена робота – велика відповідальність та вимога для працівників лабораторій.
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33