Найперше маємо збільшити кількість ліжкомісць в Черкасах, – Лариса Кошова

Шляхи розширення ліжкового фонду в Черкасах для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією напрацьовують обласне та міське управління охорони здоров’я населення. Нині їх 180, втім до кінця місяця мають додатися ще. Така вимога залежить від епідситуації, яка наразі складається в області, наголосила заступниця очільника Черкащини Лариса Кошова.

У Черкасах три заклади приймають пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID-19. Це перша та третя міські лікарні, Черкаська міська інфекційна лікарня.

У місті працюють над тим, аби розпочати прийом ковідних пацієнтів у другому пологовому будинку міста. Тут зараз відновлюють підключення до централізованого постачання кисню. Розглядають можливості збільшення ліжкомісць у третій міській та інфекційній, а також забезпечення їх кисневими концентраторами.

– Щодень маємо чималу кількість нових випадків зараження, на стаціонарному лікуванні по області зараз понад пів тисячі осіб, – каже заступниця голови ОДА Лариса Кошова. – Лише за останню добу в Черкасах зафіксували 160 нових випадків. Тут же найвищий рівень захворюваності – 5 378 лсіб. Тож надважливо зараз передбачити розширення ліжкового фонду. Спільно з міським управлінням охорони здоров’я розглядаємо оптимальні варіанти, аби медичну допомогу отримували усі, хто її потребує, адже інші хвороби також ніхто не відміняв. Ці ж заклади підключаємо до кисню, закуповуємо кисневі концентратори.

Зараз в області приймають хворих на ковід 19 закладів охорони здоров’я Черкащини. Там розгорнуто 1530 ліжок, 665 з яких, тобто 43%, забезпечені киснем. Наразі ж триває закупівля кисневих концентраторів за кошти, спрямовані Урядом на ці потреби.