Міжнародне свідоцтво про вакцинацію vs «ковідний» сертифікат: у чому різниця та де їх отримати

Вже зараз кожен, хто отримав дві дози вакцини від коронавірусу, може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19. Крім цього, нині триває бета-тестування іншого документа – формування «ковідного» сертифіката в мобільному застосунку «Дія». Про те, яка між ними різниця та де їх отримати розповідає заступниця очільник області Лариса Кошова.

Що таке міжнародне свідоцтво про вакцинацію?

Це український документ, який використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19.

Свідоцтво містить персональні дані пацієнта, а також інформацію про вакцинацію, зокрема назву вакцини та дату імунізації.

Де отримати свідоцтво?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.

Лікар має роздрукувати бланк міжнародного свідоцтва на звичайному папері формату А4. Бланк можна завантажити тут – https://bit.ly/svidoztvo. Друкувати свідоцтво на папері із жовтого кольору – не обов’язково!

На що звернути увагу!

Свідоцтво про вакцинацію заповнюється англійською та українською мовами у друкованому форматі або вручну.

До свідоцтва вноситься номер вашого закордонного паспорта. До речі, ваше ім’я має бути записане в свідоцтві латинкою так само, як у закордонному паспорті.

Чи можна використати свідоцтво для закордонних подорожей?

Так. Документ уже ратифікований Україною та міжнародним співтовариством.

Що таке «ковідний» сертифікат?

Це аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19. Його формування відбувається на основі даних, які внесені лікарем для пацієнта в електронній медичній картці.

На час імовірного посилення карантину в Україні планують використовувати електронний “внутрішній ковідний сертифікат”.

Де можна отримати сертифікат?

Документ можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі «Дія». А згодом також отримати паперовий варіант у сімейного лікаря. Поки що триває бета-тестування формування “ковідного” сертифіката в цьому застосунку.

Чи можна використати сертифікат для закордонних подорожей?

У перспективі так. Для цього необхідно дочекатися взаємовизнання сертифікатів між Україною та іншими країнами.

 

Стрічка новин