#лікарі_рекомендують: імунолог про важливість вакцинації проти COVID-19 для кожного

Лікарка-імунологиня Черкаської обласної лікарні Наталія Гармаш:

– Останні два століття вакцинація дала змогу людству позбутися будь-якої пандемії, зменшивши кількість заражень та летальність від інфекцій.

Коли ми говоримо про вакцину, то це, насамперед, лікарський засіб, який дає змогу попередити захворювання, захиститися від важкого перебігу хвороби, від її летального завершення. Але не вакцинація захищає нас від зараження стовідсотково. Тому треба продовжувати носити маску, не перебувати в дуже людних місцях.

Протипоказання чітко розписані в кожній інструкції до вакцин. Усі ймовірні реакції організму на препарат досліджені, прописані в інструкції та виявляються в перші три доби, коли організм відреагував на щеплення й випрацьовує антитіла.

Абсолютним протипоказанням до імунізації є алергічна реакція на перше введення вакцини. Саме для цього після вакцинації кожен має провести 30 хв у пункті вакцинації, аби виявити ймовірну алергічну реакцію. 

В Україні стикаємося зі зверненнями пацієнтів до лікарів зі словами, що їм, буцімто, протипоказана вакцинація. Вони не запитують фахівця, а констатують факт. Апелюють до наявності хронічних хвороб. Але насправді люди будь-якого віку, які мають хронічні захворювання, насамперед належать до групи ризику. 

Не раз чула від своїх пацієнтів, що вони бояться. Важливо без поспіху та з розумінням пояснити, чому важливо вакцинуватися, як відбувається процес. Реактогенність кожної вакцини вивчена, вона – мінімальна, переноситься задовільно. 

Ми повинні боятися не вакцинації, а тих наслідків, яких завдає ковід нашому організму. Навіть з хорошим імунітетом COVID має тривалий постсиндром, пролікувати який необхідні місяці.

Вакцинація – це відповідальність кожного з нас. Заява молоді «я не боюся коронавірусу» – абсолютно егоїстична. Адже у кожного з нас є рідні та близькі старшого віку, для яких коронавірус може стати вироком. 

Стрічка новин