«Імунізація проти COVID доступна та безпечна», – Лариса Кошова про вакцинацію на Черкащині
29 центрів вакцинації населення, 98 пунктів щеплень, 25 мобільних бригад. Всі вони працюють і готові імунізувати усіх охочих доступними на Черкащині вакцинами. Про хід вакцинальної кампанії та злагодженість роботи центрів вакцинації розповіла заступниця очільника області Лариса Кошова.
Заступниця голови ОДА перевіряє роботу центрів вакцинації, що працюють в області. Зокрема, вже відвідала центри у Чигирині, Смілі, Корсуні, Черкасах. Говорить, що має на меті виявити та спільно з медиками виправити всі недоліки, які б заважали громадянам комфортно та без зусиль вакцинуватися проти ковіду.
– Порівняно з минулим тижнем спостерігаємо зростання рівня захворюваності на 5,5 %, – відзначила Лариса Кошова. – Понад 500 осіб отримують лікування проти коронавірусної хвороби. Тож зараз хочемо залучити якомога більше людей до вакцинації. У нас в достатній кількості Moderna, Pfizer, CoronaVac та Astra Zeneca. Медики готові виїхати у будь-який організований колектив, де є понад 50 охочих щепитися. Центри вакцинації працюють щоденно.
Водночас Лариса Кошова звернула увагу на зміни в постанові КМУ, які стосуються старту навчального року. Йдеться про те, що, у разі посилення карантину, навчальні заклади працюватимуть лише за умови наявності 80% вакцинованого персоналу.
– Зараз ми активно запрошуємо на щеплення працівників освіти, аби увійти в новий навчальний рік не дистанційно. Маємо створити безпечні умови для навчання нашим дітям, – наголосила Лариса Кошова. – Нині ми на 5-му етапі вакцинації, коли імунізуватися може кожен охочий віком від 18 років. Повна вакцинація у разі посилення карантину, яке прогнозують на осінь, дасть додаткові переваги. Мова йде про «внутрішній ковідний сертифікат». Він дозволить послабити карантинні обмеження для тих, хто завершив курс вакцинації. І пам’ятайте, тільки разом ми зможемо здолати пандемію коронавірусу. Так само, як зробили це з кором, краснухою, паротитом, полімієлітом.
Другий тиждень поспіль щоденно з 9 до 14 працює центр вакцинації населення у Другому Черкаському ЦПМСД. За словами керівника закладу Олега Роскопіна, щодень тут вакцинують більше сотні охочих.
– Ми створюємо максимально комфортні умови для наших громадян, які приходять вакцинуватися, – наголосив він. – Адже вакцинація – це єдиний захист від ковіду. Навіть від нового штаму вірусу “Дельта”. Ми всі пам’ятаємо, яких фізичних та моральних зусиль нам вартувало якісно спрацювати з пацієнтами взимку, коли був надзвичайно високий рівень захворюваності. Зараз можемо запобігти цьому завдяки вакцинації.
Додамо, на сьогодні в області уже щепилися майже 178 тисяч осіб. Повністю завершили вакцинацію 63 тисячі. Всі, хто отримали другу дозу щеплення, можуть отримати «ковідний сертифікат» у свого сімейного лікаря.
-
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 2 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 792170 (+1370) осіб,танків ‒ 9676 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 20056 (+13)…
09:05 -
07:49Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 січня
Ніч в області минула з тривогами через ворожі БпЛА. П'ять з них наші оборонці успішно перетворили на брухт. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
07:49 -
16:03Від оборонки та цифрових шлюбів до номінації Time: Мінцифри у 2024 році
Україна на п’ятому місці серед 193 країн за якістю цифрових держпослуг, сервіс Шлюб онлайн у списку найкращих винаходів, за версією TIME, оборонний кластер Brave1 виріс…
16:03 -
13:20Усі пріоритетні видатки профінансовано, – Денис Шмигаль
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виконання державного бюджету та основних показників економічного й соціального розвитку. - Рік завершуємо впевнено. Державний бюджет…
13:20