Готуватись до зростання кількості випадків COVID-19 треба зараз, а не восени, – Віктор Ляшко

«Кількість випадків COVID-19 та госпіталізованих зростає. До прикладу, лише за минулий тиждень ми маємо +33% нових випадків та більш як 1500 нових пацієнтів у лікарнях. Для контролю поширення хвороби нам потрібно активно працювати над тим, щоб діагностика відбувалась вчасно», – наголосив очільник Міністерства охорони здоров’я.

Віктор Ляшко додав, що незважаючи на війну, як і раніше, всюди, де це можливо, проводиться безоплатне тестування. У кожному регіоні є як і «експрес-тести», так і ПЛР-тести для проведення відповідних досліджень у достатній кількості.

Зокрема, у Запорізькій області тест-систем навіть за урахуванням максимальної навантаженості вистачить до жовтня для безперебійної роботи. Загалом по країні тестів достатньо для проведення 1,4 млн досліджень.

Окрім того, Міністр підкреслив, що наразі держава вже доопрацьовує можливості отримання у якості гуманітарної допомоги вакцини від грипу від міжнародних партнерів. Ця вакцина буде спрямована у першу чергу для щеплення медиків та людей із груп ризику. Така практика вже проводилася і в минулих роках.

Віктор Ляшко додав, що робота Центрів контролю та профілактики хвороб зараз полягає не лише у тому, щоб діагностувати захворювання та здійснювати епідрозслідування, а й у активній комунікації у громадах, співпраці із місцевою владою.

За словами головного державного санітарного лікаря області Тараса Тищенка, в області вистачає як і виробів медичного призначення для проведення тестів на COVID-19, так власне і самих тестів.

Разом з тим, керівництво ЦКПХ вже вжило заходів щодо оптимізації роботи в умовах зростання кількості випадків захворювання на COVID-19. Лабораторія вже працює щоденно, середня потужність складає 150 досліджень.