Фахівці Держпродспоживслужби Черкащини активізували роботу щодо контролю за дотриманням карантинних вимог

За тиждень спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області провели 139 моніторингових перевірок закладів освіти, громадського харчування, об’єктів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Як відомо із 23 вересня на Черкащині, як і у всіх регіонах країни, встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19. У зв’язку з цим Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням встановлених обмежувальних та протиепідемічних заходів на території області.

Фахівці Держпродспоживслужби як самостійно, так і у складі моніторингових груп, спільно з представниками Національної поліції, органів місцевого самоврядування, ЗМІ здійснюють перевірки закладів освіти, громадського харчування, продовольчої і непродовольчої торгівлі, інших соціально важливих об’єктів щодо виконання вимог санітарного законодавства, протиепідемічних заходів.

Так, 29 вересня співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області спільно з поліцейськими та журналістами Суспільне: Черкаси провели перевірку дотримання протиепідемічних заходів у місті Черкаси.

Упродовж останнього тижня проведено 139 моніторингових перевірок зазначених об’єктів. Порушення протиепідемічних вимог виявлені у 22% випадків.

Зокрема, перевірено:

  • 8 закладів дошкільної освіти, порушень не виявлено;
  • 14 закладів загальної середньої освіти, порушення виявлені у 1 (7%) випадку;
  • 29 закладів громадського харчування, порушення виявлені у 7 (24%) випадках;
  • 45 закладів продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 11 (24%) випадках;
  • 37 закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 9 (24%) випадках;
  • 4 агропродовольчі ринки, порушення виявлені у 2 (50%) випадках.

За результатами проведених перевірок на адресу суб’єктів господарювання направлено 30 приписів, пропозицій щодо усунення порушень, на посадових осіб складено 12 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ направлено 8 інформацій із відповідними пропозиціями щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

За інформацією ГУ Держпродспоживчслужби у Черкаській області

Стрічка новин