«Дотримання карантинних заходів має вирішальне значення», – лікарка-пульмонолог Черкаської обласної лікарні
Належне використання засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та відповідальне ставлення до свого та здоров’я оточуючих є важливими у нинішній ситуації, коли в області більшає кількість інфікованих на коронавірус. На важливості дотримання карантинних заходів у ході брифінгу наголосила лікарка пульмонологічного відділення Черкаської обласної лікарні Леся Попович.
Нині в обласній лікарні на стаціонарному лікуванні перебувають 22 особи. 5 з них мають складний перебіг хвороби. Загалом, за словами лікарки, більшість хворих має важке супутнє захворювання: гіпертонія, ожиріння, діабет, ішемічну хворобу серця. Середній вік захворілих становить 40-60 років. За діючими наказами, пацієнтам надають антибактеріальну терапію, відхаркуючі препарати, жарознижуючі, препарати, які розріджують кров, вітамін С, кисневу терапію.
– Важливою є киснева терапія, оскільки кисень забезпечує повноцінну роботу усіх органів, – пояснює лікарка. – Всі ліжка в нашій лікарні забезпечені кисневими точками. Хворіють люди різних вікових категорій і без супутніх захворювань. За інформацією науковців, повинно перехворіти 80-90% населення, для 80% з них хвороба пройде у легкій формі. Втім ми маємо забезпечити належне лікування для тих, хто матиме важкий перебіг.
Аби уникнути перенавантаження, певна Леся Попович, необхідний карантин. Оскільки жодна медична система не готова надавати допомогу відразу великій кількості інфікованих.
Фахівчиня зазначає, що перебіг ситуації насамперед залежить від самих громадян та їхньої відповідальності. Тож прошу кожного дотримуватися карантинних обмежень, користуватися маскою, антисептиком, уникати місць скупчень людей. Інкубаційний період хвороби триває від 2 до 14 днів. У цей час людина вже може заразити й інших коронавірусом. Маска ж захистить від імовірного інфікування знайомих та близьких.
– Цей вірус небезпечний тим, що не має спеціального противірусного лікування, – пояснює Леся Петрівна. – Ми лікуємо, як і весь світ, симптоматично. Тому будьте свідомими, бережіть себе та своїх рідних. Не перебувайте в місцях скупчення людей, не торкайтеся слизових, не користуйтеся посудом інших, утримайтеся від відвідин «червоних» регіонів України. При перших ознаках захворювання – звертайтеся до свого сімейного лікаря.
Додамо, Черкаська обласна лікарня почала працювати з хворими на коронавірусну інфекцію з 7 квітня. Працюють бригадами у складі лікаря, медичних сестер вахтовим методом добу через добу, мають 6 днів відпочинку. За весь період кадрових змін не було, заражень – також.
-
18:25Черкащина тримає економічний фронт, – Ігор Табурець
Черкаські підприємства продовжують адаптуватися і перебудовувати свою роботу в умовах війни. У цьому контексті важлива взаємодія влади та бізнесу. На цьому наголосив начальник Черкаської…
18:25 -
17:23Президен ознайомився з планом повернення незаконно депортованих Росією дітей Bring Kids Back UA та взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам Росії проти українських дітей. Глава держави оглянув дитячий куточок для…
17:23 -
16:56Заяви на єВідновлення тепер можна подавати у ЦНАПах, через нотаріусів та органи соцзахисту
Кабінет Міністрів України затвердив порядок подачі документів за державною грошовою допомогою на здійснення поточних ремонтів. Для її отримання відтепер можна не тільки використовувати Портал Дія,…
16:56 -
15:49Уряд унормував питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу
Уряд вніс зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Відповідну…
15:49 -
15:25В перші дні літа переважатиме мінлива, тепла і суха погода
Травень закінчується на Черкащині погожими днями та комфортними літніми температурами. В цілому місяць був неоднорідним: в першій половині - холодний, сухий, з пізніми заморозками, надалі…
15:25 -
11:40Ігор Табурець розповів про безпекові проекти в освіті
На Черкащині продовжують працювати над безпековими проектами в освітній галузі. Про це розповів очільник області Ігор Табурець під час ознайомлення із практиками їхньої реалізації в…
11:40 -
10:33Google запускає курс з кібербезпеки: 5 тисяч українців можуть пройти навчання безоплатно
За останній рік кількість кібератак росії проти України збільшилася втричі. При цьому 46% українських малих та середніх підприємств не змогли найняти спеціалістів з кібербезпеки через…
10:33 -
10:00В Україні запускають перший освітній портал щодо безпеки дітей в інтернеті
Згідно з дослідженням, проведеним в ЄС серед 8 тис. підлітків, ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Опитування показало, що кожна четверта дитина тролила когось в…
10:00 -
09:51День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначатимуть 8 травня
Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроект №9278 «Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945…
09:51 -
09:43Для допомоги фермерам розроблена онлайн-форма оцінки відповідності господарства вимогам отримання гранту
Українські фермери, які планують подаватися на гранти, зможуть самостійно оцінити перспективи свого господарства, основні параметри свого проекту та заяви для отримання гранту. На сайті Мінагрополітики…
09:43 -
09:38Триває виплата грошової допомоги мешканцям звільнених територій та евакуйованим
Одним із напрямів роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій є забезпечення фінансової підтримки жителям звільнених населених пунктів та евакуйованим із небезпечних територій. Так, у…
09:38 -
08:52Підвищення тарифу на електроенергію – необхідний крок, аби відновити енергосистему
На засіданні Уряду схвалено рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2, 64 гривень за кВт. За словами Міністра енергетики України Германа Галущенка,…
08:52