«Дотримання карантинних заходів має вирішальне значення», – лікарка-пульмонолог Черкаської обласної лікарні
Належне використання засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та відповідальне ставлення до свого та здоров’я оточуючих є важливими у нинішній ситуації, коли в області більшає кількість інфікованих на коронавірус. На важливості дотримання карантинних заходів у ході брифінгу наголосила лікарка пульмонологічного відділення Черкаської обласної лікарні Леся Попович.
Нині в обласній лікарні на стаціонарному лікуванні перебувають 22 особи. 5 з них мають складний перебіг хвороби. Загалом, за словами лікарки, більшість хворих має важке супутнє захворювання: гіпертонія, ожиріння, діабет, ішемічну хворобу серця. Середній вік захворілих становить 40-60 років. За діючими наказами, пацієнтам надають антибактеріальну терапію, відхаркуючі препарати, жарознижуючі, препарати, які розріджують кров, вітамін С, кисневу терапію.
– Важливою є киснева терапія, оскільки кисень забезпечує повноцінну роботу усіх органів, – пояснює лікарка. – Всі ліжка в нашій лікарні забезпечені кисневими точками. Хворіють люди різних вікових категорій і без супутніх захворювань. За інформацією науковців, повинно перехворіти 80-90% населення, для 80% з них хвороба пройде у легкій формі. Втім ми маємо забезпечити належне лікування для тих, хто матиме важкий перебіг.
Аби уникнути перенавантаження, певна Леся Попович, необхідний карантин. Оскільки жодна медична система не готова надавати допомогу відразу великій кількості інфікованих.
Фахівчиня зазначає, що перебіг ситуації насамперед залежить від самих громадян та їхньої відповідальності. Тож прошу кожного дотримуватися карантинних обмежень, користуватися маскою, антисептиком, уникати місць скупчень людей. Інкубаційний період хвороби триває від 2 до 14 днів. У цей час людина вже може заразити й інших коронавірусом. Маска ж захистить від імовірного інфікування знайомих та близьких.
– Цей вірус небезпечний тим, що не має спеціального противірусного лікування, – пояснює Леся Петрівна. – Ми лікуємо, як і весь світ, симптоматично. Тому будьте свідомими, бережіть себе та своїх рідних. Не перебувайте в місцях скупчення людей, не торкайтеся слизових, не користуйтеся посудом інших, утримайтеся від відвідин «червоних» регіонів України. При перших ознаках захворювання – звертайтеся до свого сімейного лікаря.
Додамо, Черкаська обласна лікарня почала працювати з хворими на коронавірусну інфекцію з 7 квітня. Працюють бригадами у складі лікаря, медичних сестер вахтовим методом добу через добу, мають 6 днів відпочинку. За весь період кадрових змін не було, заражень – також.
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40