Українець за три роки надіслав понад 340 повідомлень у чатбот єВорог
У березні 2022 року Мінцифра запустила чатбот єВорог – інструмент, який дає змогу громадянам повідомляти Силам оборони про пересування ворожої техніки та окупантів. За ці три роки один українець, ризикуючи власною безпекою, надіслав 347 повідомлень у чатбот.
Цей народний розвідник щодня уважно стежив за ситуацією у своєму місті: помічав, коли прибувала ворожа техніка, записував дати, час і напрямки руху. Його повідомлення в чатбот єВорог допомагали нашим військовим аналізувати логістику окупантів. Серед його повідомлень – майже весь перелік злочинної діяльності російської армії на тимчасово окупованих територіях.
Він повідомляв про їх початок і завершення обстрілів. Це давало змогу зрозуміти інтенсивність ударів і визначити можливі цілі. А якщо окупанти запускали ракети – фіксував місце запуску та тип зброї.
Наш герой також стежив за пересуванням загарбників: передавав дані про маршрути, кількість військових, види транспорту та місця дислокації. У своїх повідомленнях через єВорог він детально описував, як рухаються колони, з якою періодичністю та чи змінюється поведінка окупантів. Помічав будь-які нетипові дії та відстежував, якщо техніка поверталася тим самим маршрутом.
Але його спостереження не обмежувалися лише ворогом. Він також передавав інформацію про ситуацію в місті: настрої людей і дії окупантів. Завдяки таким відважним українцям Сили оборони отримують важливі дані, які допомагають бити ворога ще точніше.
Про що українці повідомляють у єВорог
Більшість повідомлень у єВорог надсилають з тимчасово окупованих територій – Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та Криму. У 2024 році користувачі чатбота найчастіше повідомляли про:
- особовий склад ворога — 14%;
- опорні пункти — 12%;
- танки — 10%;
- дрони — 10%;
- БТР — 9%;
- БМП — 8%;
- літаки та гелікоптери — 7%;
- РСЗВ — 5%;
- артилерію— 4%;
- РЕБ — 3%;
- інше — 18%.
Також на прохання ЗСУ народна розвідка майже одразу допомогла знайти 33 системи управління зв’язком окупанта – РЕДУТ-2УС.
Як повідомити про окупантів через єВорог
Відкривайте Дію та тисніть єВорог у розділі Сервіси, після чого вас відправить до чатбота в Telegram. Повідомляйте в чатбот про колаборантів, окупантів, їхню техніку, запаси та вибухонебезпечні предмети, а Сили оборони зроблять свою справу.
Не забувайте: щойно надіслали інформацію в єВорог – одразу видаляйте листування та кеш месенджера, адже ваша безпека понад усе.
Поширте цю інформацію близьким у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській областях та Криму. Більше повідомлень у єВорог – більше знищених окупантів та їхньої техніки.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24