Мінцифра презентувала результати дослідження цифрової грамотності українців
Міністерство цифрової трансформації спільно з партнерами провело дослідження цифрової грамотності українців. Його мета — відстежити динаміку розвитку вмінь і знань, пов’язаних з використанням інформаційних технологій та електронних пристроїв. Також проаналізувати вплив економічної ситуації на рівень цифрової безпеки та визначити напрями подальшого розвитку цифрових навичок у громадян.
Мінцифра проводить таке дослідження кожні два роки, починаючи з 2019-го.
«Одна з пріоритетних цілей Мінцифри — розвиток цифрових навичок українців. Ми запускаємо проєкти та ініціативи, щоб покращити ці показники. Зокрема, створили Рамку цифрової компетентності, запустили національну платформу Дія.Освіта, організували хаби цифрової освіти по всій Україні, створили Цифрограм. За 4 роки частка людей, які володіють цифровими навичками, збільшилася на 13% і становить 60%. Продовжуємо розвивати людський капітал, попри те, що в Україні триває повномасштабна війна. Тому цифрова грамотність й освіта українців надалі залишаються нашими пріоритетами», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
Рівень цифрових навичок українців має тенденцію до зростання. За результатами цьогорічного дослідження 93% дорослого населення країни від 18 до 70 років володіють цифровими навичками загалом.
Тригером для закріплення та розвитку наявних цифрових навичок стало повномасштабне вторгнення. Зокрема, 56% опитаних бачать позитивні зміни у власній цифровій грамотності.
Вперше досліджено, як рівень цифрової грамотності впливає на кар’єрне зростання та заробітну плату. Згідно з отриманими результатами, 85% опитаних визнали, що люди з вищим рівнем цифрових навичок мають більше можливостей кар’єрного зростання. Додатково 82% учасників дослідження наголосили, що такі навички — важливий фактор для отримання престижної та перспективної роботи.
Під час дослідження українці визначили найпоширеніші заходи для безпечного користування інтернетом. Серед них — використання складних паролів, користування антивірусом, двофакторна автентифікація.
Дослідження також показало, що за останні 2 роки кількість тих, хто стикався з проблемами безпеки в мережі, зросла на 14%.
Ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/research
Дослідження проведено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
-
09:16До 30-річчя «Трахтемирова»: у Черкасах презентували нову експозицію
Виставку «Трахтемирівщина очима митця» відкрили в обласному краєзнавчому музеї Черкас. Її приурочили до 30-річчя створення заповідника. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної…
09:16 -
09:06Для молоді, бізнесу, медіа та ГО: черкащан запрошують на форум взаємодії та розвитку
XI Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку проходитиме з 21 по 31 травня 2025 року. Захід об’єднає молодь, громади, представників влади, бізнесу, громадських організацій та медіа…
09:06 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/PjFWE5XoloQ Бажаю здоров’я, шановні українці! Сьогодні були доповіді нашої урядової команди щодо економічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки – угода є, підписана, буде спрямована на…
09:00 -
08:48Загальні бойові втрати противника станом на 2 травня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 2.05.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 954 300 (+1 110) осіб; танків ‒ 10 741 (+9) од;…
08:48 -
08:07Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 травня
З ночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих дронів. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За словами очільника області,…
08:07 -
16:22Понад 15 млн грн на розвиток власної справи: черкащани залучають мікрогранти від держави
Садівництво, сфера краси, освіта, кафе та послуги. Черкащани активно розвивають власну справу. І допомагає їм у цьому держава. Цьогоріч 75 жителів області вже отримали від…
16:22 -
13:33Фортеця життя: на Черкащині з’явився ще один ветеранський простір
Новий ветеранський простір «Фортеця життя» відкрили в Тальному. Про це інформують в управлінні з питань ветеранської політики Черкаської ОВА. Це місце підтримки, розвитку та реабілітації…
13:33 -
13:02Обирай службу в Силах спецоперацій: триває набір новобранців
Сили спеціальних операцій Збройних сил України пішли на безпрецедентний крок! Вперше в історії бійці одного з найтаємничіших родів військ вийшли у світ без балаклав. Офіцери-спецпризначенці,…
13:02 -
12:23Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців
Цей закон — важливий крок до справедливого визнання внеску добровольців, які у взаємодії з ЗСУ, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами брали безпосередню участь у…
12:23 -
11:22Україна і США підписали Угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови
Україна та Сполучені Штати підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Фонд стане ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства…
11:22 -
10:10Навички, що рятують життя: черкаські підлітки опановують першу домедичну допомогу
У Черкасах провели тренінги з домедичної допомоги для підлітків на базі простору «Maker Space». Про це інформують в управлінні освіти і науки ОВА. У заняттях…
10:10 -
09:42Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
Українці, які усиновили дитину, мають право на державну грошову допомогу в розмірі 41 280 грн. Заяву можна подати онлайн або офлайн. Хто має право на…
09:42