Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомоги держави
Заснувати сад чи теплицю, швейне підприємство чи навіть косметичну компанію, а також – розширити вже існуючий бізнес. Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну справу та створювати нові робочі місця. Щоби допомогти громадянам зменшити безробіття, розвивати свій бізнес і, як наслідок, підтримувати економіку, держава продовжує допомагати вже працюючим та майбутнім підприємцям. У липні минулого року урядовці запустили грантову програму єРобота, в рамках якої вже видали майже 4 тис. грантів на понад 1,5 млрд гривень. Прийом заявок триває і зараз.
Хто та скільки грошей може отримати на власну справу?
Сума на фінансування бізнесу за програмою Єробота залежить від галузі та масштабів підприємства. На старт малого бізнесу (програма “Своя справа”) – дають мікрогранти до 250 тис. грн, на розвиток садівництва можна отримати до 400 тис. за гектар площі, а для створення тепличного господарства — до 7 мільйонів грн (програми “Свій сад” та “Своя теплиця”). Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма “Новий рівень”) можна претендувати на грант до 8 мільйонів гривень.
Отримати гроші на старт або масштабування власного бізнесу від держави може будь-який підприємець від 18 до 65 років, який має зареєстровану юридичну особу або ФОП. Із головних вимог – розробити реалістичний та ефективний бізнес-план та раніше не користуватись грантовою підтримкою єРобота.
Що зробити, щоб подати заявку на грант?
Щоб отримати грант від єРобота, необхідно заповнити заявку на порталі Дія та прикріпити до неї документи для вашої категорії. Зокрема, для програми “Свій сад” потрібно надати план насаджень. А для програми “Своя теплиця” — проєкт будівництва теплиці. У категорії “Своя справа” треба підготувати бізнес-план. Бізнес-план необхідний і для програми “Новий рівень”, а після успішної перевірки треба буде додатково надати фінансові документи: фінансову звітність, розшифровку розрахунків, договори оренди тощо.
Як написати успішний бізнес-план?
Щоб не допустити помилок під час написання бізнес-плану, варто скористатися кількома порадами. Зокрема, фахівці рекомендують пройти навчання від Державного центру зайнятості: повідомлення про тренінги є на офіційних сторінках установи. Варто приділити особливу увагу дохідній та розхідній частині бізнесу: їхня невідповідність – найпоширеніша помилка у бізнес-планах. За необхідності радять навіть звернутися по консультацією до працівників банку. Також варто ознайомитися зі зразком бізнес-плану, який розміщений на порталі Дія. До речі, бізнес-план при здобутті гранту єРобота можна подавати повторно, проаналізувавши помилки у попередньому документі.
Гроші державі можна не повертати
Для підприємців, які отримали фінансову підтримку від єРобота є лише кілька умов, яких потрібно дотримуватися. Зокрема, створити кількість робочих місць, яку передбачає програма та провадити підприємницьку діяльність впродовж затвердженого періоду. А ще – регулярно сплачувати податки. Якщо всі умови виконані – повертати гроші не потрібно.
-
09:59Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 11 січня
Ніч в області минула з тривогами. У межах території в цей час знищено 9 ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. -…
09:59 -
17:11Діалог влади та бізнесу: в ОВА обговорили порядок бронювання працівників
Особливості порядку бронювання працівників з урахуванням змін у законодавстві обговорили під час чергової зустрічі представників влади та підприємців у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».…
17:11 -
15:18У Дії додали фото і відео порушення до штрафів автофіксації
Раніше штрафи надходили лише з текстовими деталями, з зазначенням порушення, часу та місця. Тепер у застосунок Дія додали ще й фото та відео. Оплатити штрафи…
15:18 -
14:54Грунтовно та за методологією: на Черкащині осучаснюють предмет «Захист України»
Класифікація, можливості, історія виникнення та опанування на практиці. Школярі Черкащини вивчатимуть безпілотні літальні системи в межах предмету «Захист України». Допомогатиме в цьому навчальний альбом «Безпілотні…
14:54 -
14:14Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічнів закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують моніторити на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 03 січня…
14:14 -
11:39На вихідні синоптики обіцяють невеликі морози та опади
Атмосферні фронти затримаються на Черкащині, тому вночі 11 січня очікується помірний мокрий сніг та дощ. Вдень синоптична ситуація стабілізується, опади припиняться. Про це повідомляється в…
11:39 -
11:09Майже 47 млрд грн отримали 8 750 агрогосподарств за програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2024 році
Протягом 2024 року 13 088 агрогосподарств отримали майже 104,5 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 8…
11:09 -
10:57Мінфін у 2024 році забезпечив перерахування з держбюджету 193,3 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів
У грудні 2024 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 20,8 млрд грн, що становить 95,5 % передбачених…
10:57 -
10:21Укрпошта розпочинає 2025 рік з поштової марки «I’m Fine:)»
Укрпошта презентує першу поштову марку 2025 року, створену на основі художньої інсталяції «I’m Fine», яка була представлена на культовому Burning Man у США влітку 2024…
10:21 -
09:30Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 10 січня
Чотири ворожих БпЛА знищили в небі над Черкащиною. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Звернень до екстрених служб щодо травмованих чи пошкодження майна не…
09:30 -
09:26Де знайти інформацію про об’єкти приватизації
Щоб стати успішним учасником приватизаційного онлайн-аукціону, потрібно спершу зібрати якомога більше даних про об’єкт. В Україні існує кілька ключових джерел, де можна знайти детальну інформацію…
09:26 -
09:17100 млн євро на проекти громадам: Мінрозвитку запускає третій етап Програми відновлення за підтримки ЄІБ
Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає новий етап "Програми відновлення України", що реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку. На цей етап виділено 100 мільйонів…
09:17