У Черкасах презентували фотопроект про незламних

Історії особистої стійкості у фотографіях. Десять незламних захисників із Черкащини стали героями проекту відомого фотографа Ігоря Єфімова та журналістів видання «18000: новини Черкас». Виставку світлин презентували в обласному художньому музеї.

Фотовиставка стала своєрідним завершенням медіапроекту «Незламні». Він про українських воїнів, їхню історію боротьби за Україну. Розповідає, як наші захисники проживали втрату або ампутацію кінцівок після поранень, а також про повернення після протезування до соціального життя, про підтримку та видимість для суспільства.

– Цей проект – робота на перспективу, – зауважує фотограф Ігор Єфімов. – Результат буде тоді, коли наші громадяни не відводитимуть погляду від людей із протезами, а навпаки – будуть чуйними до них і казатимуть «дякую». Адже нам ще треба повчитися казати це просте слово. Наше суспільство часто закрите, і нам складно навіть просто запропонувати допомогу. І це більше про сором, а не про страх чи ніяковість. Тому саме цей сором нам треба долати.

Діятиме фотовиставка до кінця року. Експозиція містить 19 світлин. Усі охочі можуть ознайомитися не лише із фотопортретами захисників, а й прочитати текстову або переглянути відеоісторію про кожного героя. Усі історії шукайте тут.

– Історії кожного незламного – унікальна та особиста, – зауважує заступник очільника області Олександр Шамрай. – Водночас робить проблему адаптації ветеранів із ампутаціями видимою. Ми бачитимемо на вулицях наших міст усе більше героїв і геройок, які повернулися з війни з тяжкими травмами. Саме тому нагальним є питання безбар’єрності середовища, підтримки наших бійців і членів їхніх родин. Це – один із пріоритетних напрямів нашої роботи в ОВА.

Виставка та благодійний аукціон, який провели опісля, фіналізували масштабний збір для українських військових від черкаської волонтерки Вікторії Хамази та видання «18000: новини Черкас». Лоти для нього надав також начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Завдяки цьому збору загалом вдалося залучити понад 3 млн грн на потреби Сил оборони. Кошти спрямують на придбання дронів і медичних евакуаційних автомобілів.