Тиждень безбар’єрності: у Черкасах вчили жестової мови

На фото - учасники заходу вчать жестової мови

У Черкаському навчально-реабілітаційному центрі «Країна добра» провели інтерактивну зустріч-діалог «Мовою серця: разом без бар’єрів». Захід відбувся у межах Національного тижня безбар’єрності. Про це інформують в обласному управлінні освіти і науки.

На зустрічі учні Центру провели майстер-клас з жестової мови для гостей. Вони познайомили присутніх із жестами слів: «Вітаю», «Привіт», «Тривога», «Укриття», «Допомога». Також там представили танцювально-жестову композицію «Жовто-блакитне серце», у якій старшокласники передали глибокі емоції через рух, погляд і тишу. Наймолодші учасники дійства, дошкільнята, виступили із танцем «Маленька бджілка». Долучився до заходу заступник очільника області Олександр Шамрай.

На фото - дошкільнята виступили з танцем На фото - Олександр Шамрай з учасниками заходу

Безбар’єрність для закладу «Країна добра» — це насамперед подолання мовних бар’єрів, які десятиліттями відділяли людей із порушеннями слуху від повноцінного життя в суспільстві. Тому Центр реалізовує низку важливих ініціатив. Зокрема, співпрацює із кафедрою соціального забезпечення ЧДТУ, а саме щодо організації курсів жестової мови для працівників державних установ, які працюють із людьми з інвалідністю. Учасники курсів, зокрема, працівники Пенсійного фонду, Центру зайнятості, терцентрів змогли опанувати базові навички жестової мови для того, щоб усім надавати послуги.

Окрім цього, в  закладі готуються до підписання Меморандуму про співпрацю з міським ЦНАПом. Поки його працівники навчатимуться жестової мови, команда Центру розробляє правопросвітницькі програми для молоді з порушеннями слуху.

На фото - учасники заходу виконують танцювально-жестову композицію

Ще одним прикладом досягнень став проєкт Community centre «Все можливо» — переможець молодіжної програми UPSHIFT від UNICEF та уряду Японії. Команда старшокласників із порушеннями слуху стала єдиною інклюзивною командою серед понад 100 учасників від Черкащини. Їхня мета — подолати бар’єри в комунікації між людьми, які чують  і тими, хто спілкується жестами.

Нагадаємо, що національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Стрічка новин