«Скажи чесно, ти як?». В області визначали пріоритети в розвитку психологічних послуг
Відновимо людину і людина відновить все. На Черкащині активно працюють над реалізацією Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Про вже напрацьоване та готові проєкти до втілення говорили на панельній дискусії в ОВА під головуванням очільника Черкащини Ігоря Табурця.
Як свідчать дослідження, щодругий українець почувається зараз емоційно гірше, ніж до початку повномасштабної війни. У День ментального здоров’я, який світова спільнота відзначає 10 жовтня, в області підбили проміжні підсумки впровадження програми «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
До реалізації програми залучені: громадський сектор, органи виконавчої влади, громади, бізнеси та міжнародні партнери.
– Дбати про ментальне здоров’я наших громадян так само важливо, як і про фізичне, – додав керманич області. – Ментальне здоров’я є невід’ємною складовою державної політики. Для створення у громадах базових доступних сервісів із психологічної підтримки не потрібні великі ресурси. І такі послуги мають стати звичними для всіх жителів: від малечі до людей старшого віку. Водночас дуже важливо, щоб система працювала навколо людини. Адже ці послуги – інвестиція в людей, піклування та підтримка про кожного. Ми маємо задіяти всі наявні ресурси, а їх достатньо. Потрібна ініціативність і дієвість.
Широка інформкампанія та популяризації теми ментального здоров’я, як ніколи, на часі, зауважив народний депутат України Андрій Стріхарський.
– Це – робота не на один рік, оскільки ми маємо працювати з нашими військовими, які переживають всі жахи війни зблизька, з цивільними, які є жертвами ворожих атак, – додав Андрій Стріхарський. – Тож нам треба направляти всі ресурси, аби вести масштабне інформування про важливість ментальної допомоги та самодопомоги, а також створювати центри психологічної підтримки. Працюємо у цьому напрямі і на законодавчому рівні. Уже маємо чимало ініціатив із підтримки ветеранів, членів їхніх родин, дітей, вимушених переселенців.
В області активно проводять інформаційні заходи та навчання щодо важливості психологічної підтримки. Як повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль, на Черкащині охопили такими послугами майже 2,5 тис. людей.
– Участь у тренінгах із психологічної підтримки взяли близько 200 осіб із числа ВПО, ветеранів та членів їхніх родин, провели понад 30 заходів для освітян та учнівства, 15 тренінгів і воркшопів для фахівців соціальної сфери та спеціалістів галузі охорони здоров’я, – зазначила Вікторія Шепіль. – За результатами проведеного дослідження, спроможність забезпечення психологічною підтримкою у наших закладах соціальної та освітньої сфери, галузі охорони здоров’я виявилася доволі високою. У нас уже є опора, ресурс, з яким можемо працювати і підсилювати. У нас багато викликів, тому нам необхідно консолідувати наші зусилля на всіх рівнях.
Черкащина – пілотна область, де почали створювати ресурсні кімнати з використанням іграшок Хібукі задля підтримки малечі. Від самого початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дафна Шарон-Максимов розпочала впровадження ізраїльської методики роботи з травмами у дітей і підлітків, що спричинені війною завдяки «Хібукі-терапії».
– В обіймах песика хібукі перебувають вже близько 25 000 дітей України, – розповіла член робочої групи комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Валерія Шинкарьова. – Сьогодні презентувала соціологію проєкту. Озвучила, як впроваджуємо проект в місті Черкаси та області. Ми не зупиняємося і продовжуємо працювати над тим, щоб наші діти боролися зі страхами.
Окремо свої напрацювання представили голова Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста Юлія Холодна, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай і засновниця ГО «Рефектіо» Катерина Бьют.
– Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ, – підсумував очільник області Ігор Табурець. – Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз, щоб були сили протистояти та боротися за нашу Україну. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних. У цих напрямах і працюємо.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10