«Скажи чесно, ти як?». В області визначали пріоритети в розвитку психологічних послуг
Відновимо людину і людина відновить все. На Черкащині активно працюють над реалізацією Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Про вже напрацьоване та готові проєкти до втілення говорили на панельній дискусії в ОВА під головуванням очільника Черкащини Ігоря Табурця.
Як свідчать дослідження, щодругий українець почувається зараз емоційно гірше, ніж до початку повномасштабної війни. У День ментального здоров’я, який світова спільнота відзначає 10 жовтня, в області підбили проміжні підсумки впровадження програми «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
До реалізації програми залучені: громадський сектор, органи виконавчої влади, громади, бізнеси та міжнародні партнери.
– Дбати про ментальне здоров’я наших громадян так само важливо, як і про фізичне, – додав керманич області. – Ментальне здоров’я є невід’ємною складовою державної політики. Для створення у громадах базових доступних сервісів із психологічної підтримки не потрібні великі ресурси. І такі послуги мають стати звичними для всіх жителів: від малечі до людей старшого віку. Водночас дуже важливо, щоб система працювала навколо людини. Адже ці послуги – інвестиція в людей, піклування та підтримка про кожного. Ми маємо задіяти всі наявні ресурси, а їх достатньо. Потрібна ініціативність і дієвість.
Широка інформкампанія та популяризації теми ментального здоров’я, як ніколи, на часі, зауважив народний депутат України Андрій Стріхарський.
– Це – робота не на один рік, оскільки ми маємо працювати з нашими військовими, які переживають всі жахи війни зблизька, з цивільними, які є жертвами ворожих атак, – додав Андрій Стріхарський. – Тож нам треба направляти всі ресурси, аби вести масштабне інформування про важливість ментальної допомоги та самодопомоги, а також створювати центри психологічної підтримки. Працюємо у цьому напрямі і на законодавчому рівні. Уже маємо чимало ініціатив із підтримки ветеранів, членів їхніх родин, дітей, вимушених переселенців.
В області активно проводять інформаційні заходи та навчання щодо важливості психологічної підтримки. Як повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль, на Черкащині охопили такими послугами майже 2,5 тис. людей.
– Участь у тренінгах із психологічної підтримки взяли близько 200 осіб із числа ВПО, ветеранів та членів їхніх родин, провели понад 30 заходів для освітян та учнівства, 15 тренінгів і воркшопів для фахівців соціальної сфери та спеціалістів галузі охорони здоров’я, – зазначила Вікторія Шепіль. – За результатами проведеного дослідження, спроможність забезпечення психологічною підтримкою у наших закладах соціальної та освітньої сфери, галузі охорони здоров’я виявилася доволі високою. У нас уже є опора, ресурс, з яким можемо працювати і підсилювати. У нас багато викликів, тому нам необхідно консолідувати наші зусилля на всіх рівнях.
Черкащина – пілотна область, де почали створювати ресурсні кімнати з використанням іграшок Хібукі задля підтримки малечі. Від самого початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дафна Шарон-Максимов розпочала впровадження ізраїльської методики роботи з травмами у дітей і підлітків, що спричинені війною завдяки «Хібукі-терапії».
– В обіймах песика хібукі перебувають вже близько 25 000 дітей України, – розповіла член робочої групи комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Валерія Шинкарьова. – Сьогодні презентувала соціологію проєкту. Озвучила, як впроваджуємо проект в місті Черкаси та області. Ми не зупиняємося і продовжуємо працювати над тим, щоб наші діти боролися зі страхами.
Окремо свої напрацювання представили голова Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста Юлія Холодна, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай і засновниця ГО «Рефектіо» Катерина Бьют.
– Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ, – підсумував очільник області Ігор Табурець. – Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз, щоб були сили протистояти та боротися за нашу Україну. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних. У цих напрямах і працюємо.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20